Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracın cok yakmasının nedenleri

Byefsane

Kayıtlı Üye
Değerli üyelerimiz ben araçların neden cok fazla yakıt yaktıklarını merak ediyorum aslında kendi aracımızda bunu gördüm suan 50 tl yakıt ile 143 km yapabildim max mekanik bir sıkıntısımı var yoksa bu miktar normalmi merak ediyorum yorumlarınızı almak isterim.Ben dün günümü sanayide geçirdim ve boğaz kelebeğinde sıkıntı yok dendi ve bujileri değiştirdim bosch super plus marka buji aldım üzerindekinden bulamadım ve bujileri 2006 dan beri hiç değişmedi.Araç hep benzinli kullanıldı

yakın zamanda benzine gelen zamları hesaba katıyosun dimi Atilla. ??

Değerli üyelerimiz ben araçların neden cok fazla yakıt yaktıklarını merak ediyorum aslında kendi aracımızda bunu gördüm suan 50 tl yakıt ile 143 km yapabildim max mekanik bir sıkıntısımı var yoksa bu miktar normalmi merak ediyorum yorumlarınızı almak isterim.Ben dün günümü sanayide geçirdim ve boğaz kelebeğinde sıkıntı yok dendi ve bujileri değiştirdim bosch super plus marka buji aldım üzerindekinden bulamadım ve bujileri 2006 dan beri hiç değişmedi.Araç hep benzinli kullanıldı

kullanım seklını gozle gormeden etmeden bsey denemez aslında atılla kımısı aynı benzınle 100km gıder sen 143 gıdersın yada kımısı 160 a zorlar.Sureklı gelen benzın zamları da var yıgıtın dedıgı gıbı,ben kurus hesabı yapmaktan flan anlamam bu ne kadar yakıo muhabbetlerınde o yuzden hep ortama su kdr lıtre yakıyorm derım.Bu sekılde hesapladıgında araban ne gıbı b deger verıyor o da onemlı.

Nerdeyse ortalama 9,5lt yakmışsın kardeşim. Benim araba da 1.2 de agresif sürüşüme ragmen 8,5lt'den az yakıyo. Bir de 215-40-17 lastik var bende.

Fakat sorunun cevabını bilmiyorum :)

atılla normal ben bundan 3 4 ay once cok rahat 200 km gıdıyodum ama dedıgın gıbı en fazla 150 km gıdıyorum su anda 50 tl ıle bununda tek sebebı fıyatlar ve bakım ın da etkısı oluyo.

Bakımı 14200 km de yaptırdım ve suan araç 16950 km de seker abi bakımda hersey değişti hava filtreleri vs ben biraz kabahati bujilere buldum değiştirdim bakalım zaten 4. senesi olucaktı bujilerin 45 tl verdim bakalım artık ama fazla akresif kullanmam ama su km lerde birkac kere 160 a cıktığım oldu

100 tl ye 300km gıdıyorum bende yanı normal sanırım cok yakıyor ewet ve zamlar sağolsun.

kullanımın puyuk payı oldugunu dusunuyorum

soğuk motorla dur kalk yapıyor ve kısa mesafede biniorsan normal gaza daha yumuşak basmaya çalış. :)

Geri
Üst Alt