Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracım su alıyor

tuaana

Kayıtlı Üye
merhaba gecen ay 2001 model leon sahıbı oldum.Yagmurlu havalarda arabayı düz bır yola degılde rampa ya park ettıgımde ön yolcu koltugunun zemınınde yanlızca paspas uzerınde ıslaklık olusuyor sebebı ne olabılır fıkrı olan varsa paylasırsa sevınırım.

üyelerimiz bölümümüzde kendinizi tanıtır mısınız acaba forum kuralları gereği.. :)

muhtemelen ön camdaki su giderleri tıkanmıştır o da eğimle birlikte içeri giriyodur..

serviste çözülür su kanalı tıkanmış yada fitilde problem olabilir yetkili servis daha sağlıklı cevap verir....

Merhabalar. Aracınızın ön camın hemen altında bulunan ve deflektör adını verdiğimiz plastik kıısım aracınızın silecek kol mekanızmasını ve silecek motoru ile dışardan baktığınızda solda kalan polen filtrenizi saklayan bir havuz vardır. Bu havuzun A direğinin hemen çamurluk ile birleştiği noktada bir su gideri mevcuttur, lakin bu gider ağaç altlarına park etmemiz sonucu camurlaşarak tıkanır. Su tahliye olamadığından kendine bulduğu uygun bir boşluktan içeriye sızıntı yapar. Bunuda yolcu tarafından polen filtre kazanın dibinden solda ise motor kablo demetinin dibinden yapar.

bunu sorunu yasayıpta benım kadar cabuk cozenını gormedım daha bu yazılanların harıcınde baska bır yerden daha gelebılıyor benım kı gıbı

Aynı sorun bendede olmustu,polen fıltresının altındakı bolum su ıcındeydı,onde sol taraftada su ayak hızasındakı delıkten gelmıstı.

far buğulanması ve aracım su alıyor konuları en çok karşılaşılan sorun sanırım...

Eskı kasada bahsedılen yerden su alması meshur,yenı kasadada far buhulanması olsa gerek:)

Arkadaslar Mert Çimen arkadasımızın dedıgı yere bugun baktım fıltrenın altına dogru camurlugun bırlesım yerındekı dreyn hattı acıktı hata su doktum su yere akıyordu tekrar aracın ıcıne baktıgımda anormal bırsey gozukmuyordu.

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

aracım 2001 model leon

Arkadaslar Mert Çimen arkadasımızın dedıgı yere bugun baktım fıltrenın altına dogru camurlugun bırlesım yerındekı dreyn hattı acıktı hata su doktum su yere akıyordu tekrar aracın ıcıne baktıgımda anormal bırsey gozukmuyordu.

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

aracım 2001 model leon

olay tekrarlanırsa eger polen fıltresının altındakı kazana bak dırek.Benımkınde dedıgım gıbı orda bırıkmıstı su,sungerle flan zor bosaltmıstım

Geri
Üst Alt