Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracınızla İlgili Başınızdan Geçen İlginç Olaylar???

Anarchist

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar ben aracla ilgili başımdan geçen 2 olayı sizle paylaşmak istedim. Anlatmak isteyen başka arkadaşlarda olursa lütfen yazsınlar... Benim olaylarım oldukça komik bir an için sizi güldüreceğine eminim...

*At-Polis-Servis...

-Akşam karanlığında önümdeki polis otosu durdu ve megafondan anons geçmeye başladı.Müziğin sesini kısıp anlamaya çalıştım, manasız sesler çıkartıyordu; çüş, bırsss... Gibi... Bİ sorun olduğunu düşünüp arada mesafe bırakarak durdum... Karşımdaki yolcu minibüsünün farları gözümü alıyordu ama önünde bişiler oluyordu... Gözlerimi kıstım ve önündeki atın şahlanarak minibüsün camına kafa attığını gördüm...Polis siren çalıp manasız anonslarla atı uzaklaştırmaya çalışıyordu hala.Ve sonunda atı minibüsten uzaklaştırdı at şöyle yandan ters bir bakış atıp polis otosuna doğru ilerlemeye başladı polis korkutmak için selektör falan yaptı ama at geldi polis otosunun üstüne çıkmaya kalkıştı.Bunu üzerine yolcu tarafında oturan polis araçtan indi ve koşarak güvenli bir yere kaçtı.Polis otosunun geri vites lambasının yanmasıyla olaya mecburen bende dahil olmuş oldum ve benim içinde ızdırap dolu dakikalar başladı...
Polis sanki boş bir arazide geri geliyormuşçasına hızlandı.Oysa bir cadde üzerindeydik ve geri gidebileceğimiz mesafe belliydi.Bir süre polisle birlikte pardon at ve polis aracıyla birlikte geri geri gittim...Sonunda baktım olmayacak polis bana çarpıcak kendimi son anda sol şeride attım ve polis sağımdan geri geri hızlı bir şekilde geçti... At ise polis arabası benim yanımdan geçerken polisten vaz geçti ve benim aracıma yöneldi :( İlk önce sağ farımı ısırmaya başladı... Bir yandanda aracın üzerine çıkmaya çalışıyordu, ağzındaki gem kaportaya vurdukça çıkan sesler iyice paniklememe sebep oldu... 2 seçeneğim vardı ya bırakıcaktım kendi haline yiyecekti arabayı :) yada bi yolunu bulup kaçıcaktım... Ama at aracın önünde olduğundan gitmem haline ata çarpıcaktım... Aracı 1 e aldım ve atın sağa doğru çekilmesini beklemeye koyuldum... Sonunda at sağa çekildi tam aynanın üzerindeki direği dişlerken gaza bastım ve kaçtım...
Babamın yanına gittim maç izliyordu bi sn gelirmisin bişi göstericem dedim... Burda söyle dedi... Olmaz dedim. Çünkü biliyordum ki arabaya at saldırdı desem 23 yıldır bana tokat bile atmamış adam beni garanti döverdi :) Çıktı arbayı gösterdim... Ne oldu dedi? At saldırdı dedim... Bırak şimdi ne oldu söyle hadi dedi... Anlattım... Sonra sigortacımı aradım kasko kabul edermi yoksa emniyetten bi rapor alayımmı dedim alman iyi olur dedi ve karakola gittim :)
Karakolda bir grup polis gülme krizinde bir grupsa sinir küpü... :) Dedim bu durum için geldim... Tamam bekle atın sahibin almaya gittiler dedi... O sıra oturdum ifade vermeye başladım... Polisler tutanağın polis aracındaki şoför tarafından yazılmasını istedi... nede olsa biliosun abi otur yaz dediler gülerek... adam sinirden ölücek gibiydi... bana bi ara yüklendi neden arkasında duruyormuşum :) neyse... tutanakta kahverengi boynunda beyaz leke olan at şurda şunu yapmıştır diye tutanaklara geçirildi... :) atın sahibi geldi kapının önünde 2006 model toyota 1 iveco minibüs polis aracı ve benim aracı gören atın sahibi at benim değil abi dedi ve sıyrılmaya çalıştı... o anda polisler abisi sen git yarın gel al tutanağı biz şunla biraz ilgilenelim dediler ve çıktım :)
Servise gittim daha 1 hafta önce rutüştan çıkmış aracı tanıdılar tabi ve şaşkınlıkla araca baktılar ne oldu dediler... tahmin edin dedim... kavgayamı karıştın dediler hayır dedim... at saldırdı... eee eksperi nasıl inandırıcaz dediler :) dedim tutanak var... sonuçta aracın sağ ayna sağ ön cam sağ far sağ arka cam fitilleri arka kelebek değişti mastar ... sağ ön direk sağ üst direk kaputun sağ tarafı kelebek camın arkası sağ arka ve ön çamurluk tamir gördü :) masraf 2400 tl :)

*Park-Kuyu-Belediye

-İşe gitmek için aracı belediye binasının arkasındaki otoparka bıraktım... Akşam geldiğimde arabanın yerinde olmadığını uzaktan fark ettim... Heyecanla geldiğimde aracın olduğu yerde büyük bir kuyunun olduğunu görünce şok oldum... Etrafıda bantlarla çevrilmişti... Karanlıkta aracı aramaya başladım ve az ileride buldum... Zemin topraktı ve yerde hiç teker izi yoktu... Koca panelvanı oraya öyle koymuşlardı... Etrafta hiç işçi yada yetkili biri olmadığından aracın oraya nasıl gittiği hala bir sır.... :)

Biraz uzun oldu ama boş vaktinizde inş. bi göz atarsınız... Okuyan okumayan herkese teşekkürler...

:) valla benim ilginç anım çoktur çamura saplandım geri geri giderken tam sırada arkama park eden kamyonun altına girdim hızla sol şeritte giderken caddeye geri geri inen bir bayana sağ arka çamurluktan girip onuda aldım kaldırıma çıktık:) şehriler arası bölünmüş yolda karşı şeride geçip gelen arabayla kafa kafaya çarpıştık ve adam kavga etmek yerine geçmiş olsuna geldi:) 8 yaşımdan beri girip çıktıgım labirent tarzı otoparkta birgün geri geri çıkarken arka tamponu vurunca az öne gidim derken ön tamponu vurdum:) yaya yolundan çıkan bir motosikletle yakşaık 50 metre birlikte yolculuk ettim motor altımdan sürücüsü üstümden geçti:) falan filan

Geri
Üst Alt