Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araba çekçekle temizliği

engindokur

Kayıtlı Üye
Arabayı yıkadıktan sonra hemen bezle silince olmuyor.yıkadıktan sonra önce silikonlu çekçek ler varya suyu onunla çekip sonra bezle kurulamanın bir zararı varmı. Yani o çekçek ler boyaya bir zarar verirmi

Alıntı

İster istemez üzerinde pislik birikintisi olacağından Belirli bir süre sonra kılcal çiziklere sebep olucaktır.
Onun haricinde farklı bişey olucağını düşünmüyorum.

Arabayı yıkadıktan sonra hemen bezle silince olmuyor.yıkadıktan sonra önce silikonlu çekçek ler varya suyu onunla çekip sonra bezle kurulamanın bir zararı varmı. Yani o çekçek ler boyaya bir zarar verirmi

Alıntı
o aletleri aracınızın camlarından başka bir yerine sürdürmeyin asla. boya için kesinlikle zararlı..

Kullandığınız bez de güzel ise çok sıkıntı oluşmaz. Ama sizin de belirttiğiniz gibi slikon çekçek kullanın.

ucu yumuşak silikon çekçekler var ben onu kullanıyorum
ilk önce çekçek ile çektiriyorum suları sonrasında yumuşak mikrofiber bez ile kuruluyorum.
yalnız çekçek ile her su çektirdiğimde mutlaka çekçeğin ucunu temizliyorum.

ucu yumuşak silikon çekçekler var ben onu kullanıyorum
ilk önce çekçek ile çektiriyorum suları sonrasında yumuşak mikrofiber bez ile kuruluyorum.
yalnız çekçek ile her su çektirdiğimde mutlaka çekçeğin ucunu temizliyorum.
Peki kurulmayı nasıl yapıyorsun. Bezle ne kadar yaparsan yap iz kalıyor. Arkadaşım o aletle önce suyu alıyor sonra siliyor ve süper oluyor

Beziniz küçük boyutta ve orta kalite ise çift bez (Bim dekiler gibi), büyük ve kaliteli ise tek bez (netten yada detay mağazalarından kurulama işi için en az 50x70 ölçülerinde) ile kurulama yapabilirsiniz.

yıkayıp sabunlu halde kil temizleme yapın derım sonrasında durulayıp kalın mıkro fıber bezle silince cizilme riski olmuyor :)

Geri
Üst Alt