Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

araç renk değişimi...

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
yeni aldıgım bisi komple boyatmayı düşünüyorum
bugün gökhan abiyle hyundai servisine gittik 1000tl ye anlastık komple kaporta yapılacak ve boyanacak

aynı zamanda rengini değiştirmeye niyetim var trafikten ne yapmamız gerekiyor bu konuda bilgisi olan varmı? renk değişiminden sonra tekrar muayene isterlermi?

bildiğim kadarıyla, muayene istasyonuna gidiyosun ordan birilerine renk değişimi diyosun, sırada beklemeden bi süre sonra biri gelip bakıyo rengi söylüyosun vs. ertesi gün ya da daha sonra yeni ruhsatını alıyosun..

---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

ama boya yerine folyoyu tercih etsen daha iyi bence..

bildiğim kadarıyla, muayene istasyonuna gidiyosun ordan birilerine renk değişimi diyosun, sırada beklemeden bi süre sonra biri gelip bakıyo rengi söylüyosun vs. ertesi gün ya da daha sonra yeni ruhsatını alıyosun..

çürük çok kardeşim onarılması gerek onların yoksa bende folyo yapardım ama tavan folyo olacak aracın rengini değişmezsem beyaz tavanlı kırmızı bis olacak çakma cooper tamponları cupra tampon çakması olacak

renk deısmı ıcın boyattıgın yerden fatura ıle emnıyete gıdıyosun ve ek1 belgesı alıyosun daha sonrada o belge ıle muayene ıstasyonuana gıdıp sıra beklemeden onaylatıyosun oluyo bıtıyo.

---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

bu arada sıze ufak bı tuyo verıyım arac boyanırken sakın yanına parfüm sıkıp gıtmeyın.

hahahahahaha bu ne ya fikra anlatir gibi anlatmişsin..ruhsatin tüvtürkle falan hiç bi alakasi yok oradan almiyorsun.yazmış olmak için bişeyler yazmayalim yawrucum.

ogün güzelce özetlemiş...ama eksik kalmış..tamamlayayım.

boyattiğin yerden plakana kesilmiş fatura aliyorsun..34 xxx xxx in boyama işlemi vs. diye
daha sonra bunla herhangi bir trafik takip şubesine yada kısaca muameleciye gidiyorsun ek1 formu doldurtuyorsun..
ek 1 formunu + faturani alip istediğin tüv türk e gidiyorsun...sadece renk tespiti yapilacağini söylüyorsun sıra vs. beklemiyorsun. evraklarını gişeye teslim ederken de yine renk tespiti için geldiğini söylüyorsun ve ilgili kişinin aracinin başına gelmesini bekliyorsun..kişi geldiğinde şase ve motor kodlarına bakıyor aracin renginin uyup uymadiğini kontrol ediyor..ki senin bu noktada yapman gereken ekstra bir şey olabilir tam bir öğren..
daha sonra ilgili kişi bir kaşe ile aracin rengi beyaz olarak görülmüştür diye kaşesini vuruyor..bağli olduğun trafik şube müdürlüğüne gidip ruhsat değiştireceğini söylüyorsun oradan aşama aşama yardımcı oluyorlar..ertesi gün ruhsatini aliyorsun..45-70 tl arasi bir yeni ruhsat ücreti veriyorsun..

ben aracimi siyahtan beyaza folyo ile kaplatip bu aşamalardan bizzat geçirdim işlem bu şekilde yürüyor.

bildiğim kadarıyla yazdım zaten başına bebişim..
yazmış olmak için değil yazmak istediğimde yazarım kuşşş..

sizce 1000tl nasıl çürük çok ama yapacak olan hyundai yetkili servisi işçilik 10 numara

en büyük merakınızı gideremezsiniz sıkarsanız:)

ya bu parfum boya ıle tam zıttı seylermıs boyacı herıf ben benım aracı boyatırken abı kak gıt uzerınde parfum var koca aracı senın yuzunden 1 kez daha boyayaymam demıstı.zemınde parfum taneceıklerıolursa boya tutmuoymus leke leke kalıyomus.

Geri
Üst Alt