Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç alırken önceliğiniz nedir?

Araç alırken ilk baktığınız şey nedir?

• Aracın markası

Kullanılan: 0 0.0%
  • Aracın yakıt cinsi

• Aracın kullanım şekli

• Aracın kmsi

• Diğer

• Kullanılan toplam oy
    11
Öncelikle sırasına göre konfor ve verimli motor, yakıt tüketimi, bagaj hacmi, aydınlatma, yol tutuş, parça ve servis ağı, tasarım.

Bu anket biraz kısıtlı olmuş sanki.
Çünkü tek bir kritere göre araç almıyoruz.

Birkaç kriter sıralanabilse daha uygun olur.
Ben şöyle diyeyim.

1- Öncelikle bütçeme uygun olması
2- Gözüme güzel görünmesi
3 - Yakıt sarfiyatı
4- Motor mekanik sağlığı.
5- Km ve kaporta durumu benim için aynı sırada
6- Bu aşamadan sonraki maddelerin hepsi kişisel beğenilere göre değişen olmasa da olabilecek maddelerdir.
Cam tavan, geniş iç hacim, kaliteli ses sistemi gibi mesela.

Mesela Audi S6 benim için nirvana sınıfında bir araçtır ama finansal olarak ulaşılması oldukça zordur.
O zaman da tüm kriterler çöpe gidiyor.
Bu sebeple önem sırasına göre yazılsa daha iyi olur.
Ben bu sebeple 1'i seçtim. 1 size uymuyorsa diğerleri uysa bile durum platonik aşka dönüyor. Benim S6 durumu gibi. :)

1-) model yılı, arabanın tipi
2-) km, donanım, motor sağlamlığı
3-) kaporta, yakıt durumu
4-) piyasası
5-) performans, konfor

öncelikle
motor mekanık durumu sonrasında boya kaporta durumu ardından kullanım seklı yakıt tıpıne bakar sonrasında ıse fıyata yonelırım km sı acıkcası motor mekanık yuruyen aksam ıyı ıse o kadar muhım degıl kendı adıma

Arkadaşlar tabiki kriterleri yazmaya kalksak belki 100 tane çıkar ama ilk öncelik olarak merak ettim ben.yoksa tabiki araç alırken hepsini önemsiyoruz

Geri
Üst Alt