Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ANTİFRİZ EKSİLTME SORUNU

Dün Elazığ'da 2 ustaya daha gösterdim ikisi de üst kapak contası yüzünden su eksiltiyor dedi ortalama masrafın 1000 ila 1500 lira arasında değişir dediler araç aldığımdan beri bu şekilde çok defa uzun yol da yaptım suyunu ekledikçe bir sıkıntı olmadı sizce acil yaptırmalı mıyım yoksa bu şekilde suyunu ekleyip aracı zorlamadan(hararet yaptırmadan) kullanamaya devam mı etmeliyim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

conta değişiminden başka ne yapacaklar 1000 1500 isteniyor

Dün Elazığ'da 2 ustaya daha gösterdim ikisi de üst kapak contası yüzünden su eksiltiyor dedi ortalama masrafın 1000 ila 1500 lira arasında değişir dediler araç aldığımdan beri bu şekilde çok defa uzun yol da yaptım suyunu ekledikçe bir sıkıntı olmadı sizce acil yaptırmalı mıyım yoksa bu şekilde suyunu ekleyip aracı zorlamadan(hararet yaptırmadan) kullanamaya devam mı etmeliyim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Devirdaim, fan müşürü ve su flanşından yapar genelde su eksiltmesini.. bu parçalarda görsel olarak bir sızıntı yok ise.. silindir kapak contasindan yapar..silindir kapak yüzeyi eğri olabilir. Ama su kabının ordan veya egsozdan aracın su atması lazım yada motor yağına su karışması lazim.. Contada sıkıntı oldugunda..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
bence ezbere iş yapan para götüren usta çok veririsin 1500 2000 yine sorun olursa nolcak? bence garantili yapacaklarsa bu sorun kesin yaşanmayacaksa yaptır çünkü su eksiltmenin nedeni çok

bence ezbere iş yapan para götüren usta çok veririsin 1500 2000 yine sorun olursa nolcak? bence garantili yapacaklarsa bu sorun kesin yaşanmayacaksa yaptır çünkü su eksiltmenin nedeni çok
Araç contadan su eksiltmiyormuş motora radyatöre ve su deposuna su pompalayan plastik parça çatlamış onu değiştirdiler bir de boru çatlamış onu düzelttiler sorun düzeldi masraf olarak da 600 tl civarı tuttu işçilik dahil.. Demek ki her ustaya güvenmemek gerekiyormuş

Aynı sorun bende de vardı ve sorun hararet müşürünün oralardaki hortumun kelepçesi kırılmış, kelepçeyi değiştirerek sorun çözüldü.

Bende de hararet ısıgı yanıp sonuyordu ama bir sorun gorunmuyordu.Triger degisimi icin motor acılınca devir daim pompasının etrafından sızdırdıgı ve paslandıgı goruldu pompa degisti sıkıntı kalmadı.

Geri
Üst Alt