Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ankara Plaka Değişimi

bu yüzden sordum artık alım satım 70 lira noterde yapılıyor..ruhsatı sana vermiyorlar 15 min max 30 günde adresine gönderiyorlar..30 gün beklmek istemezsen ilgili trafik şubesine gidiyorsun orda minimum iyi niyetli birini bulursan 1 hafta..ama burda şehir dışı meselesi var..ben aracı mayısta aldım ve yeni sistem dei lk alanlardanım ruhsatın elime geçmesi 1 ay'ı buldu bu arada noter satışı ile geziyorsun sorun olmuyor..ama sendeki durum başka sen aracı tekrar satın almak istiyorsun..şehir içi olsa belki biraz hılzandırabilirsin ama şehirdışı işi bürokrasi....şatışı yaptığın noter adresinin bağlı olduğu trafik şubesine gönderecek..o da şatışın gerçekleştiği ile..il de adamın adresinin bulunduğu ilçeye..ilçe işlemleri yapacak plakayı çıkaracak ruhsatı çıkaracak..o adrese gönderecek..şimdiki sistem bu..sadece 70 lira..ve yeni plaka masrafı o da şehir dışı olduğı için..ben sadece 70 lira verdim..şehir içi olduğu için..

aracı satacagın yerde kı trafık buro ıle cankayada kı trafık buroda tanıdıkların varsa cok kısa surede cozebılırsın

Yani bu işin maliyeti 140TL mi şimdi?
Sigorta falan noluyo bu devir işlemleri sırasında?

Yani bu işin maliyeti 140TL mi şimdi?
Sigorta falan noluyo bu devir işlemleri sırasında?

sigorta mecburiyeti kalktı..eskiden anında yapıması gerekiyordu..yok 140 a bitmez.. neden mi araç şehir değiştirdiği için plaka masrafları var pul masrafı var onun ne kadar olduğunu sormak lazım..
sen senin sigortanı soruyorsan ..sigorta şirketinle konuş olayı anlat devam edeceğim de ama bu işlemi yapmam lazım de..iptal edip paranı iade etmeden satın aldığında tekrar başlarsın ama..yeni den başlayacağın için onun da farkı mutlka vardır...ama bunu şu an bilmiyorum..not alır benim sigprtacıyı ararım tanıdık sorarım senin ki tanıdık ise sende sorabilirsin tabi..bi de şu an hali hazırda olan trafik sigortan var onu iptal edeceksin..ve yeniden başlatacaksın..o devleti bağladığı için iptal edip kalan kısmını alabilir yada bırakıp farkını öder tekrar başlarsın..

tanıdığın yüksek yerde biri varsa yarım saatini almaz eski üyelerden biri anlatmıştı başından geçen bir olayı ordan az çok tahmin ediyorum. İsterlerse 1saatte istediğin plakayı verirler. Ama onun dışında satış alış masrafı derken değer mi onca uğraşa bilemiyorum. Bir de şöyle bir şey olabilir belki nüfusunu istediğin plaka kodlu bir ile taşıyıp ikametgah gösterirsen (birinden duydum telefonu bir günlüğüne sana devretse oluyormuş diye) istediğin il kodlu bir plakan olabilir. Bir araştır istersen belki bu sayede masrafın daha az olur...

bi de şunu sormak lazım..muayene şimdi ruhasatı çıkardım baktım...muayenede plaka var..eskisine göre düzenliyorlar mı yoksa yeni muayeneye ihtiyacın mı var..hem de iki kere olabilir öğrenmek lazım???:confused:

Muayenenin plakayla alakası yok. Motor veya şase numarası değişmediği sürece geçerli.
Diğer masraflar konusunda hala kesin bi bilgi gelmedi :)

bugün muameleciarkadaşımı aradım..
200+200 tl 40 lira gibi sigortadan fark masrafı olur dedi toplamda sen 500 düşün

Geri
Üst Alt