Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Anahtar Pili

Cnyd64

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar günaydın herkese. Sabah aracı park edip tam kapıları kilitledim aynaları kapatamadım. Sanırım anahtarın pili bitti çünkü tekrar açamadım da kapıları. Direk pili değiştirsem düzelir mi yoksa başka bir ayar yapmak gerekiyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim. Yeni değiştirmiştim aslında pilini bakım sırasında niye böyle oldu anlamadım.

Arkadaşlar günaydın herkese. Sabah aracı park edip tam kapıları kilitledim aynaları kapatamadım. Sanırım anahtarın pili bitti çünkü tekrar açamadım da kapıları. Direk pili değiştirsem düzelir mi yoksa başka bir ayar yapmak gerekiyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim. Yeni değiştirmiştim aslında pilini bakım sırasında niye böyle oldu anlamadım.
Hocam nedense benim başıma çok geldi bu olay, bazen yeni pilden uygun şartlarda bekletilmediği için verim alınamıyor. Duracell de çok yaşadım bu sıkıntıyı artık Varta kullanıyorum. Aracın uyarı ekranında "Anahtar pilinizi değiştirin" uyarısı çıkıyorsa tekrar değiştirin pili, eğer ki çıkmıyorsa sıkıntı başka bir şeydir. Dediğim gibi ben tek tek voltlarını ölçtüm naptım ne ettim yeni pillerden verim alamadım en sonunda markayı değiştirdim. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum sıkıntısız şekilde. Bir de size önerim eğer ki "kapılar kilitlendiğinde aynaların kapanması" kodlaması aracınızda yoksa vagcom ile kodlatın aynaların kapanması için uzun süre anahtara basmakta pilin ömrünü çabuk tüketiyor.

Eyvallah hocam. Pili değiştirsem direk bir ayar yapılmadan kapılar açılar değil mi? Bir sıkıntı olmaz.

Eğer araç pil uyarısı vermiyorsa aşağıdaki yöntemi deneyin. Kullanım kılavuzundan alıntıdır.

Biraz karışık bir dille yazmışlar, temelde anladığım kadarıyla

Kapı kolundaki anahtar yuvası kapağını çıkarın
Anahtarı yuvaya yerleştirin
Kumandadan kilit açma tuşuna basın
1 dakika içerisinde anahtarla manuel olarak da aracın kilidini açın
İşlem tamam

1612510781161.png

Geri
Üst Alt