Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Anahtar arabamın içinde kaldı :)

mehmetelt

Kayıtlı Üye
bugün akşam saatlerinde arabamın motor ısınsın diye yolcu kapısını açıp, o taraftan anahtarı kontağa taktım ve arabayı çalıştırdım. sonra içimden düşündüm kilitlenirse falan diye kapıyı yarım kapatayım dedim. Allahtan tam kapatmamışım ama yinede arabam çalışırken kapıları kitledi. bagaj dahil olmak üzere her yeri kontrol ettim araba kitli kaldı:rolleyes::rolleyes: bir yandan araba çalışıyor, bir yandan dışarda hava buz gibi, bir yandan arabamın yedek anahtarı yok. yandığımızın resmidir derken ne yapabiliriz diye fikirler üretmeye başladık. tabi camı kırmak en son seçenek :D yolcu kapısı yarım kapalı olduğu için yukardan tel sarkıtma operasyonuna girdik ama yaklaşık 1 saat uğraş sonunda bir sonuca varamadık. sonra baktık biz beceremiyoruz elektrikçi arkadaşımı çağırdım. ince, uzun, bükülebilen demir bir çubukla geldi. 10 dakika uğraşlar sonrasında yine kapını üstündeki ufak boşluktan çubuğu şöför kapısına kadar uzatıp kilit tuşuna dokunarak kapıları açmış olduk. uzun lafın kısası siz siz olun yolcu kapısından doğru arabayı çalıştırıp kapıyı kapatmayın. kitliyo valla :D

abi yine allahtan kapı yarım açıkmış.kaç defa gördüm camını patlatmak zorunda kalanları :))

bende bi kaç defa denedim leonlarda kilitleme olayı yok ama.

aynı şey benim başıma gelmişti. İstanbul'da birçok kimsenin bilmediği çilingoz diye biryerde (çatalcadan sonra 70km daha gidiyorsunuz) yapayalnızız ve arkadaşımın arabanın anahtarını torpidonun gözüne koyup kapıyı kapattıktan bir süre sonra kendini kilitledi. Telefonlar yemekler vs. hepsi aracın içinde kaldı. Sonrasında camı kıralım dedik kelebek camına bir kaç darbeden sonra canım çok yandı ve aklıma hayatımda öğrendiğim ve en gereksiz olduğunu düşündüğüm bir şey geldi. Araç corsa'ydı ve arka camlar manueldi. Biraz zorlayınca açılıyor arka camlar demişti bir arkadaşım ve o zaman önemsememiştim. O aklıma geldi ve ince bir demir parçası bulup camdan hafif içeri sokup aşşa doğru zorlayınca açtım ve anahtarı almıştım.. :D

geçmiş olsun abi sonuçta motor ısınsın diye arabayı çalıştırıp 1 saat buyunca üşümek hiçte hoş olmamıştır:)

benimde yeni arabam dizel olduğu için geç ısınıyo ve bayağıda bi canımı sıkıyo durum acaba uzaktan çalıştırma sistemi monte ettirsemmi diye düşünüyorum artık

Böyle durumlarda bi hırsızdan yardım alıp sonra da adamı vurmak lazim:p bu cilingirler kapalı kapıları Cok kolay acıyorlar ama adamların hırsızlık yaptıklarını da hiç duymadım sanki hipokrat yemini edip öyle meslek ediniyorlar puhaha

abi yine allahtan kapı yarım açıkmış.kaç defa gördüm camını patlatmak zorunda kalanları :))

bende bi kaç defa denedim leonlarda kilitleme olayı yok ama.

leonlarda var geçen kapıların kilidini açtım ve işim çıktı yanında bi arkadaşla konuşmaya başladım kapıları açmadım ama.. bi süre sonra kitledi kendini.. kapılar açılsaydı kitlemezdi belki :D

leonlarda var geçen kapıların kilidini açtım ve işim çıktı yanında bi arkadaşla konuşmaya başladım kapıları açmadım ama.. bi süre sonra kitledi kendini.. kapılar açılsaydı kitlemezdi belki :D
bende yeni ibiza varken de aynısını yapıyordu ama kapıları açmış olsaydın kilitlemezdi

Geri
Üst Alt