Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

anahtarım kontağa girmiyor!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ıcın ıcını yemesın abı belkıde o an telasla heycan yapmısındır,b kontrol ederler zaten fabrıkasyon b sorun varsada ılgılenmelerı gerekır

inşallah kardeş yav dağda biryerde garantiden sonra kalırsa bu araç o halde çekilmez bile sıkıntım o kardeş...

öncelikle geçmiş olması ve tekrarlanmaması dileklerimle birlikte eğer senin zarar vermediğin bi parçanın miyadı dolduğunu anlarlarsa garantiye sokarlar..zaten garanti ve yükü daha çok Doğuş'u ilgilendiriyo çok fazla ısrar etmezler üzerine ödetmek için eğer öyleyse..

direksiyon kilitlenmiş olabilirmi?? sonra siz dreksiyonu hafif sağa çevirmişsinizdr ve anahtar girmiştir??

Bence hiç bişi olmaz :) kontaktan cıkan anahtarı duydum ama girmeyenini ilk defa duyuyorum :D

direksiyon kilitlenmiş olabilirmi?? sonra siz dreksiyonu hafif sağa çevirmişsinizdr ve anahtar girmiştir??

Adaş anahtar hiç girmemiş diyor Gökhan eğer senin dediğin gibi olsa anahtar dönmezdi :) Gökhan yaşananın o anki acele ile ters bir zorlanma ve panik anından olduğunu tahmin ediyorum. Zira söylemiş oldğun şikayeti ilk defa duyuyorum. Ha nedir servise götürdüğünde özellikle rica et bir kontrol etsinler ve mümkünse bir miktar sıvı gres sıkıp anahtar yuva ve girişindeki güvenlik kapağını yağlasınlar. Kontak anahtar yuvasının girişinde güvenlik amaçlı yaylı bir ince kapak vardır sert olarak acele ile anahtarı sokmaya çalıştığınızda aslında bu basit olan mekanizma zorlama ile yerinden oynaması ile takılma yapmış olabilir. Bu arada çok çok geçmiş olsun Gökhan

Benzer bir olay bir kere Mercedes marka araçta başıma gelmişti. 2 dakikalığına aracı stop edip markete kadar gidip geldiğimde anahtarı takıp aracı çalıştıramamıştım. Bunun sebebi hırsızlığa karşı önlem olması açısından: Immobilizermiş. Leon'da belki bu sistem anahtarı içeri almayacak şekilde işliyordur. Aracın kapılarını vs. kitleyip bir süre bekledikten sonra, açıp anahtarı sokmayı denediniz mi?

Adaş anahtar hiç girmemiş diyor Gökhan eğer senin dediğin gibi olsa anahtar dönmezdi :) Gökhan yaşananın o anki acele ile ters bir zorlanma ve panik anından olduğunu tahmin ediyorum. Zira söylemiş oldğun şikayeti ilk defa duyuyorum. Ha nedir servise götürdüğünde özellikle rica et bir kontrol etsinler ve mümkünse bir miktar sıvı gres sıkıp anahtar yuva ve girişindeki güvenlik kapağını yağlasınlar. Kontak anahtar yuvasının girişinde güvenlik amaçlı yaylı bir ince kapak vardır sert olarak acele ile anahtarı sokmaya çalıştığınızda aslında bu basit olan mekanizma zorlama ile yerinden oynaması ile takılma yapmış olabilir. Bu arada çok çok geçmiş olsun Gökhan

mert abicim dediğiniz çok doğru kontağın içine bakmıştım dediğiniz gibi anahtarın en ucunun değdiği metal bişey var o geri çıkmıyor ki anahtar içeri girsin onu geri ittirmeye çalıştım ama nafile ondan girmedi daha sonra içeri girdikten sonra anahtarı tekrar çıkardığımda ise o parçanın içeride olduğunu vede deliği artık tıkamadığını gördüm o yağ olayını ben de düşünmüştüm aslında abi ama bişey olurmu olmazmı kontağa yağ sürülürmü düye de düşünmedim değil...

Gökhan abi sen hiç bişi yapma bence direkt servise git sonra sen de patlyacak hatan yoksa da..

Benzer bir olay bir kere Mercedes marka araçta başıma gelmişti. 2 dakikalığına aracı stop edip markete kadar gidip geldiğimde anahtarı takıp aracı çalıştıramamıştım. Bunun sebebi hırsızlığa karşı önlem olması açısından: Immobilizermiş. Leon'da belki bu sistem anahtarı içeri almayacak şekilde işliyordur. Aracın kapılarını vs. kitleyip bir süre bekledikten sonra, açıp anahtarı sokmayı denediniz mi?

vallaha değişik bir düşünce ayberk ama leonda o denli bir sistem olmaz heralde ama keşke olsun:)

---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

Gökhan abi sen hiç bişi yapma bence direkt servise git sonra sen de patlyacak hatan yoksa da..

yiğit hayatta ellemem garantisi var 13 gün daha:)
biryerde kalsam direk telefon açarım ''alo servis yolda kaldım gel beni al...''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt