Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Altea xl 1.6 tdı style

evet leonun 1290 - alteanin 1410kg arada 120 kg fark var 120 kilo fark sanırım 2.5 litre fark ettirmez dimi. o şekilde duşunursek x5 3.0d 2 tondu ve araba 6 litre yakıyordu. şöyle söylim istanbul - abant - bolu - safranbolu - kastamonu - ılgaz - bolu - istanbul 1 depo mazot istanbul fethiye istanbul 1 depo ama 90lt tank ile

insignia 2.0 cdti ile babam 900km ben 1.9 leon ile 1200km yapıyordum delirmek uzereyim.

gücü ve özellikle torku artırmayıp sadece ağırlığı artırırsanız tüketmide artar.

arkadaşlar benim aracım 1.6 tdi duz vites ve arabam şu anda 15000 civarına geldi ve biraz da olsa yakıtım duştu. klima ile kullandığımda normal kullandığım zamanlar arasında deli bir fark var. 1.9 tdı leonumda klima ile klimasız arasında 0.5 puan oynarken bu arabada 2.5 puan gibi deli bir rakamdan bahsedebiliriz. biraz daha sabretmenizi tavsiye ederim. 2500km olan aracımızın sahibi olan arkadaşımız daha 11 litre turketimleri görecek. 7500kmde olan arkadaşımız ise 10000bakımından sonra farkı bariz şekilde görecek. allah kolaylık versin. birde euro dize kullanmayın. euro dizel ince olduğu için çok yakıyor BPnin kırsal motorinini deneyin farkı göreceksiniz. 1.6 motorda eurodizele gerek yok. 2.5 ve uzeeri motorlarda önemli EURO yakıt kullanmak. aracınız euro5 olduğu için zaten yakıt sistemi farklı. yakamadığı yakıtı sıstemde tekrar dolaştırıp soğutucudan geçirdikten sonra yeniden motora gönderiyor. dolayısıyla normal mazot kullanmanızda bir sıkıntı olmayacaktır. illa kullanıcam derseniz o zmn bu yuksek yakıtlara katlanacaksınız yada 5 depoda bir depo euro dizel alın derim.

gücü ve özellikle torku artırmayıp sadece ağırlığı artırırsanız tüketmide artar.

iyide bu benim suçum deilki volkswagenin suçu:)

adamlar motorlarına o kadar guveniyorki passat ve caddy bile bu motoru koydular ama alanların hepsi feci hayal kırıklığına uğrayacak. eğerki bu arabayı değiştirirsem yine 2.0tdi veya 1.9tdı alacam. bu motor çok fazla yakıyor ya:(

iyide bu benim suçum deilki volkswagenin suçu:)

adamlar motorlarına o kadar guveniyorki passat ve caddy bile bu motoru koydular ama alanların hepsi feci hayal kırıklığına uğrayacak. eğerki bu arabayı değiştirirsem yine 2.0tdi veya 1.9tdı alacam. bu motor çok fazla yakıyor ya:(

niye adamların suçu olsunki pazar bu motoru istiyor koyuyorlar.

hocamın leonu daha kullanmadım fırsat olmadı haftaiçi onu kullanıp 1,6 tdi konusuna net yorum yazabilrim. ama fabrika verilerine çok yakın veriler yakalayabilecğeimden eminim.

nitekim başarısıda ortada:

http://www.autorifi.com/story/vw-passat-bluemotion-drives-over-1500-miles-2400-km-on-a-single-tank

:( tam 2011 1.6 dizel dsg altea xl alacakken bu forumu görüp şok oldum. Deyim yerindeyse arabada soğudum.offff offf neyapacam ben şimdi kaçgündür otomatik aile arabası aradım bulduk derken !!!!!!!.gerçekten bu sorunlar var dimi yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :confused:

1- stop etme problemi
2- arça verilerinden 2.5 litre fazla yakma
3- dsg şanzımandan bozuk yolda ses gelme

:( tam 2011 1.6 dizel dsg altea xl alacakken bu forumu görüp şok oldum. Deyim yerindeyse arabada soğudum.offff offf neyapacam ben şimdi kaçgündür otomatik aile arabası aradım bulduk derken !!!!!!!.gerçekten bu sorunlar var dimi yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :confused:

1- stop etme problemi
2- arça verilerinden 2.5 litre fazla yakma
3- dsg şanzımandan bozuk yolda ses gelme

merhaba. öncelikle kararınızın çok doğru olduğunu söylemek isterim. bu zamanda tam anlamıyla guvenlik ekonomi performans arıyorsanız alabileceğiniz en guvenli en konforlu aile aracının bu araç olduğunu şiddetle tavsiye ederim. benim bahsettiğim bu yakıt tuketimleri aklınızı karıştırmasın. ben aracımla surekli otobanda yol yapan bir insan değilim çoğunlukla istanbulun sıkışık keşmekeş haline gelmişş trafiğinde yola yapmaktayım. araç şehir dışına çıktığı zamanlarda gerçekten çok az yakan bir araç. örn. cumartesi gunu ailemle 5 kişi olarak tuzladan bahçeşehire gidiş donuş aşşa yukarı 6 litre mazot yaktı.. yaklaşık 150 km. yol yaptım. arabada oturanların hiç biri sıkılmadı. araclar oldukça konforlu. hatta bu 5 kişiden bir tanesi 4 yaşında bir çocuktu. onun için bagaj kısmı oyun alanı gibi oldu. yanlız bir sıkıntı var bu araçların bagajları gene kuçuk benim aracımın bagaj 2 katlı ancak bildiğim kadarıyla yeni gelen araçlar tek katmanlı olarak geliyor ve buda dez avantaj. benim aracımda çift katman olduğu için alt katmana butun eşyaları yerleştırdık. ust katmanda boş kalınca kuzenim arabanın arka kol dayamasını indirdiğimde bagaja açılan kuçuk kapıyı kendine oyun alanı gibi kullandı ve rahat rahat yol yaptık. ancak eğerki bebekli bir aile ise bu araç pek uydun değil. sebebi ise bagajı. bir adet buyuk boya yakın bir bebek arabasını bagaja koyduğumuz zaman bagaj öluyor. daha önce kız arkadasımın yeğenini almaya gittiğimiz zamanlar onun bebek arabasını koyduğumuzda bagajın ust katında kullanılacak peki bir alan kalmıyordu. he bu durumda ben ne yapıyordum: bagaj çift katmanlı olduğu için ıvır zıvır çantaydı falandı filandı onları alt katmana koyuğ kapatıp ust katmana bebek arabası yerletirip baglıyordum oldukça iyi oluyordu. tavsiye edermisiniz derseniz bu arabamın değişme zamanı geldiğinde eğerki imkanlarım el vericek olursa kesinlikle yine alacağım araç olacaktır. bu araca bir diğer alternatif ise citroen c4 grand picasso olacaktır. ancak picassolarla ilgili detaylı kullanıcı veya ön bir bilgiye sahip değilim. alanlar çok cabuk satılığa çıkartıyorlar. usteli kmleri çok az iken. hal böyle olunca ve bu kadar çok ikinci elini görunce acaba bir problemimi var diye duşunmeden kendimi alamıyorum. 2. el duşunurseniz. dun sahibinden. comda gezinirken bir tane 1.6 tdı dsg altea xl gördum. araç izmitte. kmside azdı. adam ev alacağı için satıyor. fiyatıda 44.000tl civarındaydı. duşuncelerinizin netleşmesini sağlayabildiysem şayet ne mutlu bana.

aracı aldım memnınum şimdilik tek sorun radyo cızırtı yapıyor..bu konuda bilginiz varmı
acaba bu araca uyumlu multimedya varmı....

ilginiz ve torumlar için teşekkürler

hayırlı olsun... sizi üyelerimiz kısmında tanırsak sorduğunuz sorulara detaylı cevap verebilrim..

oraya bir konu açtım tam foruma alışık diilimm..arabadan soğumadan şu kanalların iyi çekmemesi sorununa çarem bulmam lazım arkadaşlar

Geri
Üst Alt