Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alonso takımın gelişimi durdurma kararını destekliyor

YCO

Kayıtlı Üye
fernando-alonso-belcika-290809.jpg

Fernando Alonso takımı Renault'un bu yılın aracını geliştirmeyi durdurup 2010 yılına odaklanma kararını destekliyor.

Fransız takımı iki yarış önce R29 aracı için yeni parçalar geliştirmeyi durdurmuştu. Bunun anlamı Alonso'nun kalan beş yarışta aynı parçaları kullanması gerekiyor. Alonso bu sezon yalnızca 16 puan topladı. Renault ön bölümde savaşacak kadar rekabetçi olduğunu kanıtlayamadı.

İspanyol pilot Renault'un erkenden 2010'a odaklanma kararının doğru olduğuna inanıyor.

"Birçok takımın gelişimi durdurduğuna inanıyorum, tıpkı geçen yıl gibi. Şampiyonluk için ya da önemli bir şey için mücadele etmiyorsanız belki bazı şeyleri durdurmak iyi olur böylece gelecek yılın aracını hazırlamak için zaman kazanırsınız. Renault'un yaptığının iyi olduğunu düşünüyorum."

Çifte dünya şampiyonu pilot gelecek yarışlarda belki de sezonun ilk podyumunu kazanabileğini umuyor. Bununla birlikte geçen sezon sonunda iki yarış kazanan Alonso bunu tekrar etmenin kolay olmayacağının farkında.

"Bu yıl daha zor çünkü geçen yıl sezon sonuna kadar takımın zorladığını hatırlıyorum. Bu yılsa takım aracın gelişimini iki yarış önce durdurma kararı aldı yani kalan yarışlarda tamamen aynı araca sahip olacağız. Ne kadar hızlı olduğumuzu biliyoruz ve araçta yeni parçalar olmadan sihirli bir adım atmak zor olacak."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal

Geri
Üst Alt