Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alonso: "Kariyerimi Ferrari'de Sonlandırmak İstiyorum"..

YCO

Kayıtlı Üye
fernando-alonso-face-4.jpg

Ferrari ile anlaşarak rüyalarını gerçekleştirdiğini söyleyen Fernando Alonso, kariyerini İtalyan ekibinde sona erdirmek istediğini söyledi.

Gelecek sezon Kimi Raikkonen'in yerini alacak olan çifte dünya şampiyonu İspanyol pilot, 2014 yılının sonuna kadar opsiyonu bulunan 3 yıllık anlaşmaya imza attı.

Ferrari'nin kariyerindeki son takım olmasını uman 28 yaşındaki Alonso, "Umarım, istediğim kadar devam eder ve sayısız zaferlerle kariyerimi burada sona erdiririm" dedi.

Suzuka'da gazetecilere konuşan Alonso, "Gerçekten Ferrari'nin son takımım olmasını istiyorum. Söylediğim gibi Ferrari'den ayrılıp başka bir takıma gitmek bir düşüştür. Ferrari, bir takımdan daha fazlası demek, kariyerimi bu takımda bitirmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Ferrari'de yarışmanın "şüphesiz çok özel" olduğunu belirten Alonso, "Tüm pilotlar bir gün Scuderia Ferrari kokpitine geçmenin rüyasını görür. Bu rüya benim için gerçek oldu. Çok mutluyum. 2010'da meydan okumaya hazırım" dedi.

2005 ve 2006 yıllarında dünya şampiyonlukları yaşayan Alonso ayrıca, Michael Schumacher'in Ferrari'deki başarılarının izinden gitmek istediğini belirtti.

7 kez dünya şampiyonluğu yaşayan Alman pilot, İtalyan ekibinde tarih yazmış ve beş kez üst üste dünya şampiyonu olmuştu.

Alonso, "Elbette kolay olmayacak ancak birçok şampiyonluklar kazanarak, Michael'in yaptığını yapmak istiyorum. Fakat sanırım çok zor olacak" diye konuştu.

Rekabet ve kazanma arzusunu her yarışta en üst düzeyde ortaya koyacağını belirten Alonso, "Umarım araçta azami performansı sergiler ve mümkün olduğunca profesyonel olarak takımın bir parçası olurum. Ferrari ile kazanmak, şampiyon olmak çok özel olacak" dedi.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt