Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alkolluyken trafık kazası hk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bence sadece %100 kusursuz olduğu kazalarda kaskonun ödeme yapması mantıklı..

Kaskonun seçenekleri olmalı bence. Full kasko vs. Alkollüyken de gerekirse hasarı karşılamalı. Ancak onun ödemesi de ona göre olmalı.

Her türlü sigortadaki temel unsur: Trafik kanunu çerçevesinde davranılması gerektiğidir. Yani ehliyetsiz bir sürücü varsa veya alkollü polis çevirmesine girilir ise, otomobil drag yarışında taka atarsa vb. ne olur? Trafik kanunu dışında kalan hadiselerde sigorta ödeme yapmaz. Bu olay biraz değişik olmuş, kaza sonrası trafik polisi raporunda sürücü belirsiz kalmış, sonra birisi gelmiş ben sürüyordum demiş, zaten kusurlu taraf ta karşısı olmuş, yani emsal teşkil etmez. Alkolü alan , anahtarını evde bıraksın, çoluğa çocuğa denk gelmesin, sonra onun yakınları da üzülmesin :kizgin:

Yukarıda arkadaşında belirttiği gibi bu konu emsal teşkil edemez.Burdaki durum farklı sürücü tespit edilememiş.
Zaten trafik kuralları gereği alkollü araç kullanmak yasaktır.Kanuna aykırı bir durumda sigorta ödeme yapmaz.Yani alkollü aracın sürücüsü suçlu olmasa bile zabıt tutulduğunda her iki tarafa da alkol testi yapılacağından,alkollü olan taraf kanunlara göre otomatikman suçlu duruma düşer....Bu sebeple alkollü yapılan kazalar sigorta şirketleri tarafından kesinlikle ödenmez....

Polis raporu saçma bir şekilde tutulunca adamda boşluktan yararlanmış.. adam büyük ihtimalle avukat falandır..

bu arada alkolluyken bır araca carptınız ve hata sızın !! kasko devreye hıc gırmıyor trafık sıgortanız arksı tarafı ödüyor ve 1 sene sonra eve bır yazı gelıyor 1500 tl odenen masraf onla bunla 2500 3000 olmus boyle durumlarda surucuyle acık acık konusun aracını yaptırma yonune gıdın

bence alkol alanlar "ben şöyleyim, beni etkilemez , dokunmaz, tecrübeliyim, çizgiyi takip eder giderim" gibi mazeretlere bürünüp de alkollü araç kullanmasınlar, alkollü olup kaza yapıp da sonra çıkış yolu aramaları çok saçma geliyor bana açıkçası. alkollü kaza yapanlara çok ağır cezalar verilsin hatta, çünkü alkollü iken araç kullanmak direkt birilerinin canına kast etmek demektir. sigorta şirketlerinin haksız olduğu durumlar var mutlaka ama alkollüyken ödeme yapmaması bence gayet caydırıcı diye düşünüyorum, bazı arkadaşlar yanlış anlamasın lütfen...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt