Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alguersuari F1'de olmaktan dolayı çok mutlu

YCO

Kayıtlı Üye
jamie-alguersuari-face-3.jpg

Jaime Alguersuari Formula 1'e geldiğinden bu yana yaşadığı en büyük sıkıntının sıralama turları olduğunu düşünüyor.

İspanyol pilot Scuderia Toro Rosso'da Sebastien Bourdais'nin yerine Macaristan Grand Prix'inde direksiyona geçmesiyle Formula 1 tarihinin en genç pilotu ünvanını almıştı.

Toro Rosso'nun 2010 yılında da pilotluk görevini verme kararında haksız olmadıklarını kanıtlayan Alguersuari katettiği her km'nin ardından biraz daha gelişiyor. Ancak İspanyol pilot sıralama turlarında tek turda elde ettiği performansın yeterli olmadığı konusunda oldukça karamsar.

"Şu anda hala daha çok gelişim evresindeyim, çünkü F1'e geldiğimde hiöç test yapmamıştım. Her geçen yarış hafta sonu benim için test niteliğinde. Her saniye araç ile birlikte çalışıyorum ve yol alıyorum."

"Genel olarak olan bitenden memnunum. Şu anda sıralama turları en zor kısım çünkü tek turda belirli lastiklerle ve belirli yakıt yüküyle her şeyi tam anlamıyla doğru yapmanız gerekiyor."

"Cumartesi öğleden sonra eğer kusursuz bir tur atamazsanız yarış için kötü bir başlangıç yapmış olursunuz.Formula1'e yeni girmiş birisi için yeni set lastiklerle araçtan en iyisini çıkarmak çok zor bir iş."

Alguersuari ayrıca pist dışındaki hayatının şimdiye kadar yaşadığı tecrübelerin üzerinde olduğunu düşünüyor.

"Formula 1 Dünyası içinde olmak diğer serilerden daha karmaşık. Buna alıştım ve bir kategoriden diğerine geçerken ya da bir takımdan diğerine, çok fazla deneyim kazandım, farklı felsefelere adapte oldum."

"Formula 1'de çok fazla teknik toplantılar oluyor ve medya yönünden de çok fazla çalışma var. Artık üç yarışın ardından daha normal gelmeye başladı. Bu deneyimin tadını çıkarıyorum. Geçen hafta, SPA'da ıslak zeminde aracı kullanmayı gerçekten sevdim. Bazen düşünüyorum da F1'de yarıştığıma inanmakta zorlanıyorum. Bu sezonun sonunda bu sporun içinde olduğumu düşünmeyi bırakabilecek miyim, bunu bilmiyorum. Burada Dünyanın en iyi pilotları ile mücadele etmek inanılmaz bir tecrübe."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal

Geri
Üst Alt