Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Akü

Killah

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Mar 2010
Mesajlar
233
Yaş
33
Bugün feneryolunda araci calistirdim akü işareti baya bi sönük duruyodu dedim heralde azaldi falan neyse E5'te giderken toyota'nın önünde durdu araba, herşey söndü akü ışığı yanmadı bile ama marş bastığımda sapıtan sayılar falan genelde akü bittiğinde olduğu için akü bitti diye düşündüm. Bi 10 dk sonra marş bastım ve çalıştı ancak her dakikada bir ABS ve Airbag arıza ışığı yakmaya başladı aracım. 120bin km'de eryada 0 akü konulmuştu, 124bin'e geldi aracım akünün böyle arıza vermesi normal mi? Ki ben akü değil diye düşündüm çünkü bildiğim kadarıyla araba çalışır haldeyken akü bitse de devam edilebiliyor yola. Akü mü veya başka bir sorun mu bileniniz varsa yardımcı olursa sevinirim.
 
sorun nerde bilemiyorum ama akü biterse araç yolda kalır.. :)
 
Giderken problem yarattıysa şarj dinamosunun kömürleri bitmiştir büyük ihtimalle. Şarj dinamosundaki problem doğal olarak aküyü de bitirir.
 
şarj dinamosunda olsaydi problem araç tekrardan çalışır mıydı peki? yani normal mi onu sormak istedim :D
 
şarj dinamosunda olsaydi problem araç tekrardan çalışır mıydı peki? yani normal mi onu sormak istedim :D

Çalışırdı evet. Aynısı başıma geldi. Bende ilk başta akü sandım, şarj ettim ardından problem düzelmedi. Her geçen gün daha kötüye gitti, en sonunda gaz yemeden gitmeye falan başladı araba. Meğersem şarj dinamosundaymış problem. 1 aylık süre zarfında olmuştu bunlar.
 
bugün sabahin 7.30'unda yine kaldim yolda, akü takviyesi yaptik ama goztepeden kozyatagina goturmedi alt gecitte tekrardan kaldim. Reflektor olmamasi da cok buyuk heyecan yaratti :p Şarj dinamosu bozulmuş, servise biraktim hallolur umarım.
 
bence servise gidip bir aküyü kontrol ettir.Aküde zaten bir problem varsa gereken yapılır.Ben de bir kere teybi açık unuttum diye akü boşalmıştı.Servise gittim neyse akünün ömrü hala varmış:)
 
akü zaten yeni 2 ay once degisti, şarj dinamosu bozulmuş falan öyle dediler.
 
Yeni şarj dinamosu takıp yüksek bi fiyat istemesinler aman. Sanayide tamiri mümkün. Aracı servise bırakmışsındır diye söylüyorum :)
 
Geri
Üst Alt