Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Akü

72 amp şaşma ben de yeni değiştirdim çok fark etti ve dizel için en mantıklısı yüksek takmak

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Akü de amper seviyesi öneriyle alınacak bir durum değil.
Aracındaki elektrik akım seviyesine göre fabrikasyon bir değer belirlenir.
Yanılmıyorsam benzinli Cordoba'larda 52 veya 54 amper olması lazım. Akü sitelerinde aracının modelini girerek bakabilirsin.
Amper düşük olursa elektrikli aksam çalışır çalışmasına ama uzun zamanda marşı geç alma veya almama gibi sorunlarla karşılaşabilirsin..
Çok abartı olmadıkça yüksek amper zarar vermez sadece şarj süresi uzar. O da araç çalıştığı için hissetmezsin.

Aküde amper kadar önemli CCA değeri yani soğuk marş değeri vardır.
Ne kadar yüksek olursa soğuk havada marş alması o kadar kolay olur.

Marka olarak öneri istersen Varta derim. Mutlu, İnci Varta yanında hikaye...
Varta bulamazsan Bosch da kullanabilirsin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: kfy
2016 kasim 26 sinda turbo diye bir marka akü akdim o zamanki maddi sikintidan dolayı en ucuz oudu birde akude markanin önemi yok diye düşündüm ama yanılmışım 2018 aralık 6 da akü bitti marş almadi ve garantisi biteli 10 gün olmuş ozaman anladim akude marka önemini onun için bilindik marka lardan şaşmamak lazim ve yeni akü aldim bu sefer marka aldim

Geri
Üst Alt