Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Akü boş tüm eğlence sistemi kapatılıyor

cemfr35

Kayıtlı Üye
İyi günler aracım 2017 leon dsg Aracı kontak kapadığımda ekranın üst kısmında Akü boş tüm eğlence sistemi kapatılacak yazdıktan sonra enerjiyi kesiyor .bir kaç elektrikçiye gittiysemde çözüm bulamadım .akü araca uygun ve full 2021 ocak ayında takıldı .Buna benzer bir durum duyan veya başına gelen arkadaşlar bana yol gösterirseniz çok sevinirim teşekkürler.
Yer :İzmir

İyi günler. Geçmiş olsun öncelikle. Eğer sistem uyarı veriyorsa gerçekten akünüz boş olabilir. Akü ölçümü yaptırın derim. Şarj dinamosu tam şarj etmiyor olabilir, aküde sorun olup tam şarj olmuyor olabilir.

Problem ne zaman başladı? Akü takıldıktan kısa süre sonraysa ve aküyü yetkili serviste taktırmadıysanız akünün montajı sırasında yanlış bir işlem yapılmış olabilir. Daha önce akü değişiminde araç beyni yananlar vs olmuştu, o konuda modern araçlar biraz hassaslar.

@BlaCKaDDeR 'ın da dediği gibi ayrıca akü tam dolmuyor, anlık olarak yeterli akımı sağlayamıyor vs olabilir. Ocakta takıldıysa garantisi vardır, yenisiyle değişimini talep edebilirsiniz aldığınız yerden.

İyi günler aracım 2017 leon dsg Aracı kontak kapadığımda ekranın üst kısmında Akü boş tüm eğlence sistemi kapatılacak yazdıktan sonra enerjiyi kesiyor .bir kaç elektrikçiye gittiysemde çözüm bulamadım .akü araca uygun ve full 2021 ocak ayında takıldı .Buna benzer bir durum duyan veya başına gelen arkadaşlar bana yol gösterirseniz çok sevinirim teşekkürler.
Yer :İzmir
Arkadaşların yazdığı gibi akü uyumlu olabilir (EFB) montaj yapılırken eskisi sökülüp enerji kesilip yenisi takıldıysa bir sıkıntı çıkmış olabilir.

Problem ne zaman başladı? Akü takıldıktan kısa süre sonraysa ve aküyü yetkili serviste taktırmadıysanız akünün montajı sırasında yanlış bir işlem yapılmış olabilir. Daha önce akü değişiminde araç beyni yananlar vs olmuştu, o konuda modern araçlar biraz hassaslar.

@BlaCKaDDeR 'ın da dediği gibi ayrıca akü tam dolmuyor, anlık olarak yeterli akımı sağlayamıyor vs olabilir. Ocakta takıldıysa garantisi vardır, yenisiyle değişimini talep edebilirsiniz aldığınız yerden.
Ocakta takıldı fakat ağustosta başşadı arıza,akü için üreticiye gittim ölçümlerde akü olması gereken ölçülerde çıktı akü kıssacası sağlam.elektrikçilerden başka kime gidebilirim ?

Aküyü ve aracıda kontrol ettirdim şu ana kadar bir sorun bulan olamadı .böyle durum daha önceden başına gelmiş olan veyahut duyan varsa bir çözüm yönlendirmesi olabilir usta tavsiyesi olabilir .teşekkürler.

Geri
Üst Alt