Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Akü önerisi

umut242

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese...Arkadaşlar 2012 seat leon 1.4 tsi fr aracım için akü önerilerinizi alabilirmiyim ?

Leaving home özelligim uzun süre araba çalışmayınca aktif olmuyor aküden olabilir diye düşündüm.araç 2012 model hiç akü değişmedim

3 kuruş fazla verip Varta alacaksın akü konusunda kafan rahat edecek.
Sonuçta 4-5 yılda bir değiştiriyorsun. Tavsiyem alttaki aküdür. Ben de tavsiye üzerine almıştım ve sorunsuz kullanıyorum.
Akülerde amper kadar önemli olan marş gücüdür. Birkaç sene sonra hava eksi derecelerde tek seferde marşı alması için marş gücünün yüksek olması lazım. Alttaki aküde 680a ile oldukça iyi bir aküdür.

Merhabalar. Eğer bütceniz varsa, aracınızda Start-Stop ve Fren Enerjisi Geri Kazanımı özelliği bulunuyorsa Varta AGM, Bosch S5 serisi aküleri deneyebilirsiniz. Zaten bir kaç yıl boyunca değiştirmeyeceğiniz bir şey olduğu için bir kerelik iyi bir marka almanız daha mantıklı olur. Minimum 70ah işinizi layıkıyla görecektir hocam. Saygılar.

2013 model 1.4 tsi start stoplu aracıma yazın serviste taktırdım exide marka taktılar. ilk defa duydum ancak araştırınca 130 yıllık firma olduğunu üst sınıf araçlar için kullanıldığını öğrendim erzurum soğuğunda kullanıyorum bir problem yaşamadım.

Geri
Üst Alt