Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Adana Toledo için usta aranıyor

d_darko

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Severek aldığım aracımda, aldığım günden buyana bazı sorunlar var. Artık canıma tak etti. Daha önce birkaç ustaya götürdüm, hiç memnun kalmadım. Daha da kötü oldu. Kafası çalışır gibi görünen usta da kazıklamaya çalışıyor. Olan bana ve aracıma oluyor tabi... Şimdi düzgün bir usta arıyorum, hem bu işten anlayan hem ahlaklı. Arızalar daha çok elektrik/elektronik sistem, ECU ve sensörlerle ilgili.

VAGCOM ile aracımda aşağıdaki arıza kodlarını alıyorum. Ayrıca yakıt tüketimi de normalin 1.5-2 katı gibi ve motor zayıf, hiç atak değil, gaza basınca devir düşüyor, kalkışlarda devir düşüyor, boşa alınca falan bazen stop ediyor. Sabahları çok sıkıntı oluyor, hele ki lpg'ye geçince devir düşüyor-artıyor, düşüyor-artıyor, gaz verip aracı kaldırmaya çalışırken stop ediyor, motor titriyor. Bir süre önce boğaz kelebeğini (gaz kelebeğini) değiştirdim, sıfır taktırdım ama adaptasyon yapılamadı bi türlü. Çıkma beyin buldum, Golf 4'den çıkma, onu toledo için programlatıp denemiştim, o zaman adaptasyon olur gibi oldu, 1 gün kullandım, araba çok değişmişti, eskisine göre canavar olmuştu sanki, ama sonra yine bozuldu adaptasyonu, yakıt tüketimini de göstermiyordu yol bilgisayarı, o yüzden eski(orjinal) beyne geri döndük.... uzun hikaye biraz... Beni bunlardan kurtarın arkadaşlar, ne olur, yardımınıza ihtiyacım var

Araçtaki arıza kodları:

Address 01: Engine Labels: 06A-906-019-AEH.lbl
Part No: 06A 906 019 BR
Component: 1.6l 2V/R4 SIMOS HS3319
Coding: 00031
Shop #: WSC 00000

6 Faults Found:
00282 - Throttle Position Actuator (V60)
44-00 - Short Circuit
00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation
19-10 - Lower Limit - Intermittent
00520 - Air Mass / Air Flow Sensor (G70)/(G19)
31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent
00523 - Intake Air Temp Sensor (G42)
30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent
00533 - Idle Speed Regulation
19-10 - Lower Limit - Intermittent
01087 - Basic Setting Not Performed
27-00 - Implausible Signal
Readiness: N/A

Address 08: Auto HVAC Labels: 1M0-820-043.lbl
Part No: 1M0 820 043 C
Component: 1M-CLIMATRONIC X0604
Coding: 00040
Shop #: WSC 00046

3 Faults Found:
00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)
30-00 - Open or Short to Plus
00603 - Footwell/defroster Flap Positioning Motor (V85)
41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent
00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)
29-10 - Short to Ground - Intermittent

Address 15: Airbags Labels: 6Q0-909-605-VW5.lbl
Part No: 6Q0 909 605 A
Component: 1G AIRBAG VW5 0004
Coding: 12615

1 Fault Found:
01218 - Side Airbag Igniter; Passenger Side (N200)
32-10 - Resistance too High - Intermittent

Address 46: Central Conv. Labels: 1J0-959-799.lbl
Part No: 1J0 959 799 AH
Component: 8N Zentral-SG Komf. 0001
Coding: 04097

Part No: 1J0959801F
Component: 8N Tõrsteuerger. FS0002r

Part No: 1J0959802G
Component: 8N Tõrsteuerger. BF0002r

Part No: 1J4959811C
Component: 8N Tõrsteuerger. HL0002r

Part No: 1J4959812C
Component: 8N Tõrsteuerger. HR0002r

4 Faults Found:
00953 - Interior Light Time limit
25-10 - Unknown Switch Condition - Intermittent
01135 - Interior Monitoring Sensors
36-00 - Open Circuit
00943 - Heated Exterior Mirror; Driver Side (Z4)
35-00 - -
00944 - Heated Exterior Mirror; Passenger Side (Z5)
35-00 - -

Address 56: Radio Labels: 1J0-035-18x-56.lbl
Part No: 1M0 035 186 C
Component: Radio 0001
Coding: 00401

2 Faults Found:
00852 - Loudspeaker(s); Front
36-00 - Open Circuit
00853 - Loudspeaker(s); Rear
36-10 - Open Circuit - Intermittent

yarbaşı karakolunun oralarda seat servisin çıkan bir usta var adı şuan aklıma gelmedi ama orayı tavsiye edebilirim seat VW ustası varmış de oralar birine mutlaka bilir adı aklıma gelince yazarım

üstadım cengizler özel servisine gittin mi hiç?

Cengizler'e hiç gitmedim. Tavsiye eder misin, anlarlar mı bu işten gerçekten?

Diğer Seat'dan ayrılan usta muhtemelen Ramazan ustadır, Doğancan Oto. Biliyorum onu, onun yüzünden bu durumlara düştük. Arabayı alırken ona gösterdim, tertemiz araba dedi rahatlıkla alabilirsin dedi... Başka bir arkadaşımın da aracının beynini yakmış 2750tl masraf açmış...

Cengizler'e bi bakacağım.

evet doğancan ramazan usta ama onun hakkında ilk defa senden böyle birşey duydum hep iyidir diye duyardım...

Mersinde sistem otomotiv var seat vw özel servisi orasıda orayada bakabilirsin

vag.comdan zaten adaptasyon yapılıyor,ayrıca ekledıgın hata kod ları zaten herseyı acıklıyor b de ,arabanın beynınde sorun olması bu gıbı durumlarda en son seydır ama ısten anlamayan ustaların ılk hedefı beyındır cunku tamır fıyatları sıskındır,guzel durterler adamı,b lehım atıp 500 lıra sıkısmıs da derler 20 lıra da .Lambda,maf sensorunu degıstır oncelıkle ayrıca İat sensorundede sorun vermıs.bunları degıstırerek basla ıse zaten.Lambda ve maf bozuk oldugunda zaten suankı sıkıntını basına acar araba gıtmez ısteksızlesır performansta belırgun dusus olur,rolantıde devır sureklı dalgalanır.

vag.comdan zaten adaptasyon yapılıyor,ayrıca ekledıgın hata kod ları zaten herseyı acıklıyor b de ,arabanın beynınde sorun olması bu gıbı durumlarda en son seydır ama ısten anlamayan ustaların ılk hedefı beyındır cunku tamır fıyatları sıskındır,guzel durterler adamı,b lehım atıp 500 lıra sıkısmıs da derler 20 lıra da .Lambda,maf sensorunu degıstır oncelıkle ayrıca İat sensorundede sorun vermıs.bunları degıstırerek basla ıse zaten.Lambda ve maf bozuk oldugunda zaten suankı sıkıntını basına acar araba gıtmez ısteksızlesır performansta belırgun dusus olur,rolantıde devır sureklı dalgalanır.

Tşk ederim yazdıkların için... O zaman "lambda sensörü, MAF sensörü, IAT sensörü" araştırmaya başlıyorum. Bakalım neler olacak değiştirince. Ama gaz kelebeği adatasyonu olmuyor, hata veriyor, "temel ayarlar yapılması diyor" (Basic setting not performed). Bunu anlayabilmiş değilim. Gaz kelebeğini yeni aldım(orjinal Siemens VDO), halen olmuyor. O yüzden beyinden şüphelenmişti birkaç usta.

Ramazan usta ile ilgili olarak da, ben mesela gaz kelebeğini sormuştum, 600tl demişti, ben 300'e aldım orjinal. Becerikli bir usta olduğunu duymuştum, o yüzden alırken de oraya gitmiştim, bi şekilde sakata geldik :(

Tşk ederim yazdıkların için... O zaman "lambda sensörü, MAF sensörü, IAT sensörü" araştırmaya başlıyorum. Bakalım neler olacak değiştirince. Ama gaz kelebeği adatasyonu olmuyor, hata veriyor, "temel ayarlar yapılması diyor" (Basic setting not performed). Bunu anlayabilmiş değilim. Gaz kelebeğini yeni aldım(orjinal Siemens VDO), halen olmuyor. O yüzden beyinden şüphelenmişti birkaç usta.

Ramazan usta ile ilgili olarak da, ben mesela gaz kelebeğini sormuştum, 600tl demişti, ben 300'e aldım orjinal. Becerikli bir usta olduğunu duymuştum, o yüzden alırken de oraya gitmiştim, bi şekilde sakata geldik :(

gaz kelebegıne takılan soketın kablolarını b kontrol edın bence elektrıksek b arıza yuzunden de yapılmıyor olabılır,ama suan tahmın yurutuyorum.Fıyatlar konusunda gereklı neyse kendınız servısten gıdın alın,fıyat konusunda kımseye guvenmem ısın aslı.Adaptasyonu vag.com dan mı yaptınız dıagnostık cıhazı ıle mı

İnşallah sorununuz çözülür..

Biraz alakasız olacak ama bağışlayın..VAGCOM tam olarak nedir..Nette araştırdım..Arabayı bilgisayara mı bağlıyoruz. Bide bu kablo satılıyor mu.. Bizde kullanabiliyormuyuz..Satılıyorsa nerede satılıyor ve işimize yarar mı arkadaşlar..

vag.com b program ali,pc ne yukluyosun kablosu var servıslerdekı gıbı arabanın obd portuna baglıyosun,dıagnostık cıhazı gıbı arabanın beynıne baglanıp bellı baslı ozellıklerı acıp kapatabılyosun arıza kodlarını okuyabılyosun,log alabılıyorsun.Ebayde satılıyor urun

Geri
Üst Alt