Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ACT Motor Sürekli İki Silindire Geçmeye Çalışma ve Silkeleme

Lektonstar

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar
Bugün aracımda canımı sıkan bir durum başladı. Araçla giderken olmadık anlarda iki silindire düşmeye çalışıyor ve bunu yaparken anlık bir silkeleme, yığılma oluyor. Hiç bu kadar sık iki silindire geçme eğilimi olmamıştı. Biraz hızlanıyorum, hızım sabitlendiği an, hafif eğim yukarı çıksam bile yine iki silindir moduna geçiyor. Ve motorun sesi biraz fazla gibi geldi. Ayrıca araç durduğu yerde rolantide çalışırken biraz sarsıntılı çalışıyor. İçerde oturuyorum ve aracın bariz bir şekilde sarsıldığını farkediyorum. Hemen servise giderdim ama tam da kapanma dönemine denk geldi. Bende OBD Eleven cihaz var. Onu bağlayıp genel kontrol yaptığımda resimde eklediğim uyarıyı verdi. Ancak araç normalde hiç bir arıza uyarısı vermedi. Yaklaşık iki ay önce yetkili serviste periyodik bakım yapıldı. Aracım 2017 Leon 1.4 TSI Fr DSG ACT. Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Screenshot_20210429-180203__01.jpg

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba arkadaşlar
Bugün aracımda canımı sıkan bir durum başladı. Araçla giderken olmadık anlarda iki silindire düşmeye çalışıyor ve bunu yaparken anlık bir silkeleme, yığılma oluyor. Hiç bu kadar sık iki silindire geçme eğilimi olmamıştı. Biraz hızlanıyorum, hızım sabitlendiği an, hafif eğim yukarı çıksam bile yine iki silindir moduna geçiyor. Ve motorun sesi biraz fazla gibi geldi. Ayrıca araç durduğu yerde rolantide çalışırken biraz sarsıntılı çalışıyor. İçerde oturuyorum ve aracın bariz bir şekilde sarsıldığını farkediyorum. Hemen servise giderdim ama tam da kapanma dönemine denk geldi. Bende OBD Eleven cihaz var. Onu bağlayıp genel kontrol yaptığımda resimde eklediğim uyarıyı verdi. Ancak araç normalde hiç bir arıza uyarısı vermedi. Yaklaşık iki ay önce yetkili serviste periyodik bakım yapıldı. Aracım 2017 Leon 1.4 TSI Fr DSG ACT. Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Ekli dosyayı görüntüle 22269

Biraz yabancı forumlara göz attım Yağ basıncı düzenleme valfi elektrik hatası olarak geçiyormuş ve dediğiniz programda gözüküyormul,Yağ değişiminden sonra olmuş birkaç kişide fakat sizin sorununuz onunla alakalı mı bir şey diyemem.

Biraz yabancı forumlara göz attım Yağ basıncı düzenleme valfi elektrik hatası olarak geçiyormuş ve dediğiniz programda gözüküyormul,Yağ değişiminden sonra olmuş birkaç kişide fakat sizin sorununuz onunla alakalı mı bir şey diyemem.

Bir de Bende act siz Fr var 2017 fakat act teknolojisini aracı alırken incelemiştim biraz.act teknolojisinde silindir kapanıp açmanın hissedilmesi in imkanı yok.Rolentide vuruntulu çalışması zaten Act teknolojisi ile değilde bence ateşleme kısımıyla alakalı bir durum.Bujilerin değişimini yaptırdınız mı ?

Belki de aynı sorundur. Ben de yakın zamanda bakım yaptırdım. Peki eğer sorun bu valf ile alakalı ise tamiri nasıl oluyor acaba? Yani bu valf için motorun inmesi gerekiyor mu yoksa motor dışından değişebilen bir parça mı ?

Bir de Bende act siz Fr var 2017 fakat act teknolojisini aracı alırken incelemiştim biraz.act teknolojisinde silindir kapanıp açmanın hissedilmesi in imkanı yok.Rolentide vuruntulu çalışması zaten Act teknolojisi ile değilde bence ateşleme kısımıyla alakalı bir durum.Bujilerin değişimini yaptırdınız mı ?

Evet normalde dediğiniz gibi iki silindire düşerken asla anlaşılmıyordu. Ama bugün bariz bir şekilde hissediliyor. Hani eski sistem otomatik viteslerin vites yükseltirken bir an düşünmesi, beklemesi gibi. Akşam tekrar denedim, hafif eğim yukarı giderken bile iki silindire düşüyor. Araba 40 bin küsürde. Yani bujilerde bir sorun olduğunu sanmıyorum. Bujilerde bir sorun olsa tamam tekleme ya da sarsıntı olabilir ama sürekli iki silindire düşme eğilimi göstermesi pek buji ile alakalı değil gibi geliyor.

Bazı yabancı forumlarda sorunun yağ basınç valfinin soketinin tam oturmadığından dolayı olduğu yazılmış. Ayrıca bir sensörden de bahsediliyor. Bunun da soketlerini kontrol etmek gerekiyormuş. Ya da sensörün veya valfin değişimi sorunu çözüyormuş. Umarım benim sorunum da kolay helladilebilir bir sorundur.
Ayrıca bir forumda " DEĞİŞKEN ZAMANLI EGZANTRİK MİLİ KONTROL VALFİ" diye bir parça var. Bunun da değişmesi gerekebilirmiş. Benim aracın sürekli iki silindire düşme eğiliminin nedeni bu parça olabilir. Resmini ekledim. Yarın sensör soketlerini kontrol edeceğim. Belki de sorun tam oturmayan bir soketten kaynaklıdır. Screenshot_20210430-040947__01.jpg

Merhabalar,

Bu sorun bendede mevcut. Dün doğuşa soktum erken bakıma a dan z ye her şeyi değiştirttim gene sorun devam ediyor. Barız bir şekilde titriyor act ye geçince . Yüksek hızlarda çok belli olmuyor ama trafikte inanılmaz belirgin ve rölentide titreme oluyor. Sorunu sizler çözüme kavuşturdunuz mu?

Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar
Bugün aracımda canımı sıkan bir durum başladı. Araçla giderken olmadık anlarda iki silindire düşmeye çalışıyor ve bunu yaparken anlık bir silkeleme, yığılma oluyor. Hiç bu kadar sık iki silindire geçme eğilimi olmamıştı. Biraz hızlanıyorum, hızım sabitlendiği an, hafif eğim yukarı çıksam bile yine iki silindir moduna geçiyor. Ve motorun sesi biraz fazla gibi geldi. Ayrıca araç durduğu yerde rolantide çalışırken biraz sarsıntılı çalışıyor. İçerde oturuyorum ve aracın bariz bir şekilde sarsıldığını farkediyorum. Hemen servise giderdim ama tam da kapanma dönemine denk geldi. Bende OBD Eleven cihaz var. Onu bağlayıp genel kontrol yaptığımda resimde eklediğim uyarıyı verdi. Ancak araç normalde hiç bir arıza uyarısı vermedi. Yaklaşık iki ay önce yetkili serviste periyodik bakım yapıldı. Aracım 2017 Leon 1.4 TSI Fr DSG ACT. Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Ekli dosyayı görüntüle 22269

Merhabalar, Sorununuzu nasıl çözdünüz ?

Merhaba benim aracımdada aynı sorun var çözebildiniz mi? Araca kavrama ve volan değişiminden sonra başladı. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Geri
Üst Alt