Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç yolcu tarafından gelen ses

Bu ihtimali de degerlendir derim
Kardeşim teşekkür ederim en kısa zamanda baktiracagim arabanın altına girdim benzin hortumuna baktım arka taraf yani depodan çıkış sağlam duruyor ama motora yakın kısma bakmadım.. mutlaka baktıracağim teşekkürler

Onemli degil insallah dedigim gibi basit biseydir.Hortumun geçtiği bölgelere köpük sıkabiliyorsan sık dicem ama kaldırıp küçük bi delikten sıkmıştı usta sanırım.Ama senin dediğin sese benzerdi böyle tirilti sesi ve araba gaz verince yapmıyordu .rölantide daha çok oluyordu ve arabanın sağ tarafı yüksekte kalınca daha çok oluyordu.Usta çok önemli bu ustadan önce 3 kişiye gittim anlamadı.Bu usta koltuğa oturdu sesi dinledi ve teşhisi koydu

Aynen ustadim usta cok onemli. Bu konulari onemseyen bir usta bulman lazim :) yoksa genelde bastan savma cevaplar verip bakmak istemeyebilirler.. ugrasi fazla getirisi az bir is oldugu icin cok yanasmazlar..

Birde titreyen seylerin ses sorununu bulmak icin araba stop halindeyken sesin geldigi yerdeki karoserin farkli farkli noktalarini elinizin alt kismiyla hafif hafif yumruklayin. Titresen bir parca varsa aninda bulursunuz..

Onemli degil insallah dedigim gibi basit biseydir.Hortumun geçtiği bölgelere köpük sıkabiliyorsan sık dicem ama kaldırıp küçük bi delikten sıkmıştı usta sanırım.Ama senin dediğin sese benzerdi böyle tirilti sesi ve araba gaz verince yapmıyordu .rölantide daha çok oluyordu ve arabanın sağ tarafı yüksekte kalınca daha çok oluyordu.Usta çok önemli bu ustadan önce 3 kişiye gittim anlamadı.Bu usta koltuğa oturdu sesi dinledi ve teşhisi koydu
Aynen kardeş katılıyorum sana.. arabamı seviyorum bu yüzden kafama dert oluyor..bakalım ne çıkacak sonuç.. ilk zaman göğüs torpido kısmından hissettim sesi sürekli müzik dinlediğim için fark etmedim.. sonra tesadüfen fark ettim takip edince alttan geldiğini fark ettim yani tam olarak ön yolcu koltuğu altı ile motor arasından biryerlerden geliyor bence.. umarım motor aksamindan degildir

Aynen ustadim usta cok onemli. Bu konulari onemseyen bir usta bulman lazim :) yoksa genelde bastan savma cevaplar verip bakmak istemeyebilirler.. ugrasi fazla getirisi az bir is oldugu icin cok yanasmazlar..

Birde titreyen seylerin ses sorununu bulmak icin araba stop halindeyken sesin geldigi yerdeki karoserin farkli farkli noktalarini elinizin alt kismiyla hafif hafif yumruklayin. Titresen bir parca varsa aninda bulursunuz..
Çok doğru yani nebileyim bu tür işlerle sanayi ustaları çok ilgilenmiyor.. yada ilgileneni biz bulamıyoz inanki parasında değilim yeterki kafam rahat olsun.. birde her usta farklı bir şey diyor ama çözüm bulamadım..

Herkese selam arkadaşlar. Bugün itibariyle arabamın yolcu ön koltuk altından gelen tır tır sesini hallettim. Çok şükür. Korkulacak bir şey yokmuş. Motor, şanzıman, egzozla ilgili hiçbir şey yokmuş. Sorun benzin deposundan çıkan borunun motora giderken sürücü ön koltuk altına gelen kısımdaki bağlantı rekorunun yerinden çıkmasından dolayı sağ sola vurması sesiymiş. Halloldu. Kayseri ve yakınlarında aynı sorunu yaşayan olursa usta konusunda yardımcı olurum. Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Herkese kazasız ve belasız günler dilerim.

Herkese selam arkadaşlar. Bugün itibariyle arabamın yolcu ön koltuk altından gelen tır tır sesini hallettim. Çok şükür. Korkulacak bir şey yokmuş. Motor, şanzıman, egzozla ilgili hiçbir şey yokmuş. Sorun benzin deposundan çıkan borunun motora giderken sürücü ön koltuk altına gelen kısımdaki bağlantı rekorunun yerinden çıkmasından dolayı sağ sola vurması sesiymiş. Halloldu. Kayseri ve yakınlarında aynı sorunu yaşayan olursa usta konusunda yardımcı olurum. Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Herkese kazasız ve belasız günler dilerim.
Demiştim benimde başıma geldi muhtemel odur diye :)

2008 model 1.4 TSI kullandığım dönemde çıkmıştı bahsettiğiniz sese benzer ses yakıt hortumuyla temas eden kısım arasına sünger yerleştirdi ses kesildi. İşlem 1-2dk sürdü.

Arkadaşlar herkese merhabalar. Foruma yeni üye oldum. 2010 1.4 TSI Leon aracım var. Arabamı çok seviyorum. Bu zamana kadar hep leona bindim. Öğrenmek istediğim şu. Araba rölantide çalışırken ön yolcu koltuğunun altından bir yerlerden tır tır tır ses gelmeye başladı. Gaza basınca ses kayboluyor. Fakat rölanti devrine düşünce ses gelmeye devam ediyor. Sanayide iyi bir ustaya götürdüm. Bu sesin motorla bir alakası yok dedi. Aracı cihaza bağladı, her şey normal görünüyor dedi. Yağ, filtre bakımlarını yapıp gönderdi. Ama soruna bir çare üretmedi. Arabam çok sessiz ve temiz araç. 85bin kilometrede. Ses çok kafama takılıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan yada başına gelmiş birisi var ise acil olarak yardımlarınızı bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Z rot kolonuzun miadi dolmus sadece takim olarak değiştirmenizi tavsiye ederim

Güneş siperliğini kontrol eder misin ses gelince

Geri
Üst Alt