Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ACIL Yardım -Cam filmi cezası

cckoc

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,

Bugün umraniyede ikea sapağını kaçırdığım için ileriden dönmek zorunda kaldım ve çevirme vardı. Sivil trafik(Şu yelekli olanlar) evrakları istedi ve dedi ki "cam filminden izin vericem" ben de sandım ki arabayı arıyacaklar filmi sorun etmiyor. Meğerse oyle değilmiş. İnip ekip otosunun yanına gittim adam direk ceza yazıyordu. Dedim neden yazıyorsun vs. 130 lira yazdı ve 30/1B kanunu gereğince 3 gün içerisinde filmleri sokturmem gerektiğini soyledi.

Benim kardeşim Vitiligo(deri rahatsızlığı) hastası ve mumkun olduğunca güneşe çıkmaması gerekiyor. Polise bunu 250 kere soyledim ve yırtmak için arabanın onun aracı olduğunu soyledim ama inandıramadım.

Sonuç olarak ne yapmalıyım?. Dediler ki soktur git bi emniyete ordan sistemden düşsünler. Ben sokturmesem ne olur? 2.de oralarda tanıdığı olan filan var mı sokmeden halledebilir miyiz?
Artık bıktım bu polislerden....:(

geçmiş olsun Natan

al işte, buara hakkaten azıttılar, hiç affetmiyorlar, direk yapıştırıyorlar. yapacak bişeyin yok malesef kardeşim, gidip söktüreceksin. Ben o bakımdan senden biraz daha şanslı sayılırım, çünkü sadece ceza yedim, ama benim de şu şartlar altında söktürmem gerekecek heralde. seni muayeneye sevk etti mi? söktürdüğüne dair temiz belgesi almanı istedi mi?

Abi eğer bir rahatsızlık varsa raporla vs oluyormus benimde güneşe ileri derecede alerjim var ancak 2 sefer ceza yedim raporum olduğu halde o yüzden artık film yok rahatım :D

Abi muayene filan demedi ya. dedi ki soktur git bi emniyete sistemden düşsünler. 130 lria kesti. Cezayı odesem yetmez mı ne sistemi vs anlamadım?

yelekli olanlar galiba direk gayrettepeden olanlar 2 hafta önce beni bir kere çevirdiler şirket arabasıyla telefonla görüşüyordum,kemer falanda takılı değildi okmeydanı baglantı yolunda.polis ruhsat istiyor arabaya bakıyorum her zamanki yerine yok dedim evde kalmış herhalde.dedi araçtan in ehliyetini al öndeki sivil aracın yanına git dedi orda adam dedi ruhsat nerde evde kaldı dedim normalde ben bu arabayı kullanmıyorum falan dedim.necisin ögrenciyim falan konuştuk falan.tamam bu seferlik affeddelim dedi gidebilirsin bıraktı :) şimdi aynı çevirmeye benim araçla girseydim banada mı bu olcaktı diye düşünmedim değil :S geçmiş olsun Natanael karşı taraf baya sakat olmuş bu konuda ama...

Kardeşim sorma yelekliydiler. Umraniyede oldu ya. sokiyim mi sokmiyim mi onu bi turlu çozemedim. Cezayı odiyim gitsin daha ne olacak ki?

Geçmiş olsun Natan...Bizim burda da trafik şube müdürü mü ne değişmiş,her yer trafik polisi kaynıyo..Hiç ummadığım yerde bile bi bakıyorum polis var..Korka korka araba kullanıyoruz bunlar yüzünden...:(

cezayı ödersin ama filmleri söktrmiyim gezersen vede yakalanırsan direk trafikten men olur araban .. TÜV'e gidip söktürceksin kendi şahsi görüşümm

ben olsam cezayı oder fılmı sokturmem fılmın sokulmesı ıcın aracı baglamalrı gerekıyor

Geri
Üst Alt