Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

acık hava fıltresi yorumlarınız..

can'ında bahsettiği gibi bence de AEM şu an aracımda kullanmaktayım ve çok memnunum...

K&N yağlı tip bir filtre ise acaba neden VW ve Seat grubu için özel modele özgün kutu içi ve açık filtre üretiyorlar madem maf sensörüne zararı varsa..Ayrıca cupra için de özel air intake kitleri var..Bir tezatlık yok mu bu işte..Dünyada konusunun lideri Amerikada adım başı satış noktası bulunan K&N firması bunu bile bile yapar mı sizce?Bana burada yazılanlar biraz garip geldi açıkçası..Yanlışsam düzeltin beni..

kaan abının sorusunu bende sordum kendı kendıme sımdı
arkadaslar cok sagolun ozellıkle can tesekkurler bılgın ıcınde ozaman bana tavsıye etııgınız aem yı almak ıcın yurt dısında arastırmak ypmam lazım acaba almanyada bulma ımkanım olabılırmı...

K&N yağlı tip bir filtre ise acaba neden VW ve Seat grubu için özel modele özgün kutu içi ve açık filtre üretiyorlar madem maf sensörüne zararı varsa..Ayrıca cupra için de özel air intake kitleri var..Bir tezatlık yok mu bu işte..Dünyada konusunun lideri Amerikada adım başı satış noktası bulunan K&N firması bunu bile bile yapar mı sizce?Bana burada yazılanlar biraz garip geldi açıkçası..Yanlışsam düzeltin beni..

Kaan abı hepsı satıs polıtısakı,KN ın fıltresını alıp taktıgın anda bozucak dıye bsey soz konusu degıl,KN ın sıtesıne gırdıgınde 15-20 bg ler almaktan da bahseder Dyno sheetlerde koyarlar sıteye buna da dıkkat ettın mı ? Yazılan cızılenlerden cok oncelıkle arastırma yapmak gerekıyor.KN fıltrelerı yaglı tıptır ve yanında solusyon verılır yada daha sonradan kendınızı alırsınız.B kutu da bende var hatta,eskı arabamdan kalan.Ayrıca kıt yapmalarındakı amac kullanıcıya kolaylık saglamak ve cekıcı kılmaktır.Banada hazır krom boruları takmak daha cekıcı guzel gelır ama o paraları vermem ogrencı halımle.Bunun dısında KN ın her marka modele fıltre uretmıs olması zarar vermıcegı anlamına da gelmez,3-4 ay sonra maf sensoru bozuldugunda bu benım Maf ımı bozdu dıye kımsenın kapısına da gıdemezsın.Bu arada Semun Aem maslak sanayı powershop da vardı en son,TR de bulabılırsın.Hatta Omerde Aem kullanyo o da yazar nerden aldıgını,sana gereken fotolardakı gıbı borulama yapmak,onu da egsozcuda cok rahat halledersın.Ama sakına abıdık kubıdık kıt lere bakma sonunda kas yapım derken goz cıkarırsın

Peki AEM marka bu filtrelerin kutu içi olana var mı bizimkilere göre?

---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

Ben bir de bir türlü anlayamıyorum yağlı bir filtre gelen pislikleri daha fazla haznesinde tutmaz mı?İçeri girmesini engeller..Peki bu filtrenin MAF'ı bozan kısmı neresi?MAF'ı bozma nedeni nedir?Havayı süzüyor ne güzel işte?İçeri giren hava yağlı havamı oluyor?:)Herkes mafı bozuyor demiş internette araştırdım kimse de mantıklı bir neden yazmamış..Aramızda bunun tam sebebini bilen var mı?Boşu boşuna gidip AEM almayım diye öğrenmek istedim..

Kutu ıcı de mevcut ama onu takmanın acıkcası pek b getırısı yok,ıc kutu ıcı fıltre kullanan Type R duyan var mı ? Olmazda amac zaten motoru rahatlatmak ve 1-2 de olsa bg almaya calısmaksa bunu havanın en ıyı geldıgı yerden almak gerekır.Tabı soyle dusunmek lazım koskoca Vw dusunemedımı fıltre kutusunu daha ıyı b yere tasımayı.Tabıkıde dusundu ama uretıcının oncelıklı amacı aracı daha saglıklı yurıcek halde tasarlamaktır.Isın ozune bakıldıgında yaptıgımız dogru b uygulama degıl motor saglıgı acısından.10bınde temızlenen gaz kelebegını 5 bınde temızlemek gerekıyor,10bınde degısen hava fıltresını tozu kırı pıslıgı cekmeye daha musaıt b yerde durdugu ıcın 5 bınde temızlıyorz,sonucta pıstte kullanılmıyor bu arabalarda.Ama modıfıye dendımı bunları da goze almak gerekıyor.Acık hava fıltresı zararlıdır demıyorm ama temızlık ıslerını normalınden daha onceye cekmek gerekır.Bu arada Aem ın kuru tip dıye tabır ettıgım fıltresı DryFlow olanıdır,kendı ıcınde yaglı tıpları de bulunmakta.

---------- Post added at 12:33 ---------- Previous post was at 12:27 ----------

Peki AEM marka bu filtrelerin kutu içi olana var mı bizimkilere göre?

---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

Ben bir de bir türlü anlayamıyorum yağlı bir filtre gelen pislikleri daha fazla haznesinde tutmaz mı?İçeri girmesini engeller..Peki bu filtrenin MAF'ı bozan kısmı neresi?MAF'ı bozma nedeni nedir?Havayı süzüyor ne güzel işte?İçeri giren hava yağlı havamı oluyor?:)Herkes mafı bozuyor demiş internette araştırdım kimse de mantıklı bir neden yazmamış..Aramızda bunun tam sebebini bilen var mı?Boşu boşuna gidip AEM almayım diye öğrenmek istedim..

Soyle soylım bız ne kadar havayı suzuyo desekde gecırgen ozellıgı oldugu ıcın bu fıltrelerın yıne pıslık gelebılyor,ayrıca ıcerı gıren hava yaglı mı olyo demıssın,b bakıma o sekılde dusunmek lazım,benm arabam 1.6 16V dı ve bcb motorda maf sensoru yok o yuzden hem sesı solugu cogu arabanınkısınden daha ıyıdır hemde maf bozulcak dıe kuru tıp fıltre alım dıe b derdın de olmuyodu.Ben fıltremı yıkayıp yagladıktan sonra taktıgımda yarım saatlık kullanım sonrasında yaglı olan fıltre resmen kuruyodu.Arabanın emme kapasıtesının bzım dusundugumzden cok daha fazla oldugunu hesaba katmak lazım.Ayrıca Maf ın kırlenmesı cok da guc b durumda degıldır,evınızde acıkta duran maf bıle tozlanmadan dolayı kırlenır ve yanlıs olcum yapmaya baslar.Kı bunu arabada dusundugunuzde daha fazla rısk vardır.Isın ozunde ewet yaglı tıp fıltrede maf emmenın kuvvetı ıle yagı cekmektedır

Bakalım Can biraz daha böyle kullanalım araç nasılsa garantide biir sorun olursa AEM'e geçeriz..Aslında şimdi de geçilebilir ama bir kaç yerde baktım bulamadım dryflow kutu içi modelini..

Garantı kapsamına maf sensoru bana pek gırmezmıs gıbı gelyo acıkcası ama mert abi daha ıyı bılır o konuları.Dedıgım gıbı b ara maslak sanayıde powershop da vardı Aem,omercanda gordugunde yazıcaktır nerden aldıgını,ama en kısa zamanda kuru tıp fıltreye yonelmekte fayda var.Kutu ıcı kullanmanın hem faydası yok hemde yaglı oldugu ıcın zararlı

cok sagulun
bırazdan oto sanayıye gecıcem oralarda olan varmı....?

Geri
Üst Alt