Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

acık hava fıltresi yorumlarınız..

o yalıtımı yapan müh.'lerden değilim elbet ama daha çok düşük hızlarda sıcak hava çekmesin diye tasarlanmıştır bence..araç 40-50'nin üstündeyken toplamda motora giren hava zaten sıcak havayı davlumbazlara ya da motorun arkasına doğru itmeye başlıyo..
ben kapak açık kullanırken tek sıcaklığın etkisini çok sıcak bi günde arabada 4 kişi varken yaşadım zaten sıcak çalışan motor klimanın sıcağıyla daha da ısınıp sıcak havayı filtreye gönderdiğini hissediyodum..

Dynoda senin araçta çok farketmez belki ama çok merak ediyorsanız, bi cuprayı çıkartıp test edin. Söylemek istediğimi daha iyi anlarsınız. O filtrenin verdiği güzel hissiyat ise tamamen duyduğunuz sesten dolayı piskolojik. Bende her türlüsünü kullandım ordan biliyorum..

yiğit aynı filtreyi bende kullanıyorum ama ne ses değişikliği oldu ne de performans.zaten performans olarak birşey beklemiyorum ama ses olarak bi değişiklik hissedemedim hiç.sen farkettin mi bi değişiklik?

dyno'da kapatıp denemedim ama..

eğer zaten hassas güçlerden bahsedersek 2 dyno zamanı arasında oluşan %5'lik nem ya da 1derecelik sıcaklık farkı direkt çıkan kağıda etki ediyo..
şuan zaten motor daha fazla hava çekiyo eskiye göre..
yazılım yapılan her araca açık hava spor filtre tavsiye edilir zaten..
Cupra'ya da kanımca performans açısından bi götürüsü olmaz..sesiyle birlikte daha keyifli hale gelir araç..

---------- Post added at 18:17 ---------- Previous post was at 18:16 ----------

Aybars Simota'ya göre bile farkkettiğini hissettim ve bunu psikolojik değil tamamen hissiyatımla söylüyorum..ses Simota'da da vardı zaten..

TSI'da zaten diğer atmosferikler gibi ses çok farkettmiyo hareket halindeyken..
4K civarında ayağı gazdan tamamen çek sonra tekrar bas bumluyo resmen filtre.. :)

açık hava spor filtre demek hava filtresi kutusunun kapağını açıp içine performans filtresi koymak değildir ama. Chip yaptıranlara Açık hava spor filtre ve egsoz tavsiye edildiği doğru tabiki.

Hakan açık hava spor filtrenin ne demek olduğunu ikimiz de biliyoruz..
sinir etme insanı yahu.. :D :D :D

ben tok bi ses istiyodum bunu önerdiler.ama dediğin gibi ayağımı gazdan çekip tekrar bastığımda "bum" yerine "vızz" sesi geliyo :)

o vız turbonun yüksek basınçlara ulaştığındaki sestir Aybars'ım..
aracı kaldırırken duyduğun ses TSI'da alabileceğin max. tok sestir.. :)

olm senin TSI değil miydi.. :D :D

Şemun Pipercross'lara da bakar mısın nette yoksa tuning'cilerden..

Geri
Üst Alt