Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ABS beyin arızası

Aynı sorun başıma gelmişti, sağ arka abs hız sensörü temizlenince hayat normale dönmüştü. Değişimden önce aşırı tozlanma/çamur var mı kontrol edin. Kirlenme varsa temizlenince de sorun çözülüyor. Kablo kopukluğu vs de incelenebilir.
Aracınız 80km hıza kadar normal çalışıp 80i geçince mi veriyor bu arızaları?
bu arızaları ilk çalıştırmada veriyor.

silindikten sonra kontağı açınca veriyorsa beyinden olabilir, gene kablolara da bir bakın derim.

Gitmeden vermesi ilginç gene de, diagnose yaparken sinyal alamıyor demek ki. Ben hala kablolardan şüpheleniyorum. beyin arızası olsa 4 teker için arıza vermesi mantıklı olur ama 3 teker görünüyor, ilginç bir durum var.

Araç sağlam bir darbe, uzun soluklu lastik yakma, ASR çalıştırarak kalkışta zorlama (hoplar ya çekiş kontrol çalışınca) ya da alttan sürtme yaşadı mı problemden kısa süre önce? Bu tarz durumlar bütün yürürüne zarar veriyor.

Yakınlarınızda yetkili bir VAG servisi varsa Seat yoksa bile VW Audi vs de olur oraya bir gösterin bence. Aktif güvenlik önlemlerinizin hiçbiri çalışmıyor çünkü, gidişinde bir sorun hissetmezsiniz ama Allah korusun acil bir durumda beklediğiniz tepkileri de vermeyecektir.

merhaba arkadaşlar
uzun zamandır araçla uğraştığım için bu konunun sonucunu şimdi yazabiliyorum özür dilerim.
aracımda ki arızanın sebebi açık bir şekilde abs beynindeymiş abs beyni ve abs pompası birlikte değiştirildikten sonra sorun ortadan kalktı. şimdi sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
bu süreçte öğrendiğim bir bilgi daha var paylaşmak isterim. benim aracım 2009 model leon 1.6 stylance bizim arabalarımızda abs beyni ve pompası için servisin aksiyon kodu adlandırdığı sistem kullanılıyormuş. kısacası abs beyni arıza yaptığında servis tarafından ücretsiz değişim yapılabiliyormuş.
gelelim bana ben bu bilgiyi abs beyini açtırdığım için bu aksiyondan faydalanamadım. bu işlem için beynin hiç sökülmemiş olması gerekiyormuş.
ismini vereceğim firmaya da dikkat etmenizi istiyorum İSTANBUL'DA Buğra AKSU isminde ABS beyni satan bir firma var malımın arkasındayım deyip durmayanlardan arızalı çıkan abs beynini geri almadı bu yüzden bende yenisini almak zorunda kaldım.
bu firmaya çok dikkat edelim arkadaşlar.

merhaba arkadaşlar
uzun zamandır araçla uğraştığım için bu konunun sonucunu şimdi yazabiliyorum özür dilerim.
aracımda ki arızanın sebebi açık bir şekilde abs beynindeymiş abs beyni ve abs pompası birlikte değiştirildikten sonra sorun ortadan kalktı. şimdi sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
bu süreçte öğrendiğim bir bilgi daha var paylaşmak isterim. benim aracım 2009 model leon 1.6 stylance bizim arabalarımızda abs beyni ve pompası için servisin aksiyon kodu adlandırdığı sistem kullanılıyormuş. kısacası abs beyni arıza yaptığında servis tarafından ücretsiz değişim yapılabiliyormuş.
gelelim bana ben bu bilgiyi abs beyini açtırdığım için bu aksiyondan faydalanamadım. bu işlem için beynin hiç sökülmemiş olması gerekiyormuş.
ismini vereceğim firmaya da dikkat etmenizi istiyorum İSTANBUL'DA Buğra AKSU isminde ABS beyni satan bir firma var malımın arkasındayım deyip durmayanlardan arızalı çıkan abs beynini geri almadı bu yüzden bende yenisini almak zorunda kaldım.
bu firmaya çok dikkat edelim arkadaşlar.
Aracınızda garanti devam ediyor mu aynı sorun bende de var ? Ne yapmam gerekiyor ABS esp lastik basınç direksiyon lambası el freni hepsi yanıp sönüyor
Hız kadranı kalkmiyor ne yapmalıyım servis ücretsiz mi değişiyor ?

Geri
Üst Alt