Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ABF için ITB ve Dereceli Egzantrik

Beyın ıcın umıte gıtsene b ayberk bakalım o ne dıcek

Yok be Rıza ben atmosferikçiyim :D
Yoksa Passat'dan çıkma AGU motoru takmak işin en basiti. Nitekim Avrupa'daki çoğunluğun yaptığı şey.
Ayberkim yerinde olsam esantrik falan uğraşacağıma agu motoru takar turbonun zevkini tadarım.Sen onu 225-250 bg lerede çıkarırsın artık.:) Benim zamanım olsa kafamdaki olay bu.

Ayberkim yerinde olsam esantrik falan uğraşacağıma agu motoru takar turbonun zevkini tadarım.Sen onu 225-250 bg lerede çıkarırsın artık.:) Benim zamanım olsa kafamdaki olay bu.

Tekin Abi güç artışı konusunda en iyisi de o olur zaten. Ancak ben arabanın motoruna 2-3bin TL para harcadım yenilemek adına. Hem onlar çöpe gider AGU motor alırsam, hem de atmosferikten aldığım tadı alamam. AGU alsam 400hp'ye kadar yolu var zaten :)

ayberk ızmırde bır clıo rs bırde ıstanbulda bır s-2000 ne takıldı onlarla bır ırtıbata gecsene nereden ulaşabılecegını bılıyorsun malzeme lıstelerıde var

S2000'in sahibini biliyorum. Batıkan'dı sanırım. Hatta bizim arkadaşın VTEC'e de parça getirecekti. Ama onun getirdiği kit direk tak çalıştır tarzında bi kit değil. Başka bir ITB alıp altına flanş yaptırıp uydurdu bildiğim kadarıyla. Çünkü S2000'in ITB'leri çok pahalı normalde. Birde o arkadaş Amerikan vatandaşıymış sanırım. Bu yüzden gümrükle sorunu da olmuyo. Ben gümrükten geçirmeye kalksam sadece parçalar zaten 6.000TL civarı tutacak. Hadi iyi ihtimalle vergi ödeyip geçirmem gerekirse %18 ödemem gerekir buda yaklaşık 1.500TL vergi demek. O kadar para verip 70hp - 80hp almakta insana biraz koymuyo değil :) K20 swap bu koşulda daha mantıklı bi proje gibi geliyo bana. Ama tabi arabayı kesip biçtirmesi, motoru TR'de bulmak var. Kıbrıs'ta var fakat onda da aynı şekil bi gümrük problemi olur.

S2000'in sahibini biliyorum. Batıkan'dı sanırım. Hatta bizim arkadaşın VTEC'e de parça getirecekti. Ama onun getirdiği kit direk tak çalıştır tarzında bi kit değil. Başka bir ITB alıp altına flanş yaptırıp uydurdu bildiğim kadarıyla. Çünkü S2000'in ITB'leri çok pahalı normalde. Birde o arkadaş Amerikan vatandaşıymış sanırım. Bu yüzden gümrükle sorunu da olmuyo. Ben gümrükten geçirmeye kalksam sadece parçalar zaten 6.000TL civarı tutacak. Hadi iyi ihtimalle vergi ödeyip geçirmem gerekirse %18 ödemem gerekir buda yaklaşık 1.500TL vergi demek. O kadar para verip 70hp - 80hp almakta insana biraz koymuyo değil :) K20 swap bu koşulda daha mantıklı bi proje gibi geliyo bana. Ama tabi arabayı kesip biçtirmesi, motoru TR'de bulmak var. Kıbrıs'ta var fakat onda da aynı şekil bi gümrük problemi olur.
daha sonra ozelden sana farklı bır yol belırtırım

Geri
Üst Alt