Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ABF için ITB ve Dereceli Egzantrik

İşte tam aradığım konu. :) Yapılacak işlemlerin kabaca ben listesini kafamda tasarlayıp oluşturdum. İlla ki yanlış bildiklerim var ama yapılacak şeyler
* Colombo bariani - RS tuning - dbilas racing egzantrik
* Forget piston ve kol
* Geniş boğaz kelebeği
* Dbilas racing emme manifoldu
* Komple egzos boru çapını bozmadan sıkıştırma yüksek olsun diye aynı çapta sona kadar düz boru ve sona spor iyi bi susturucu
* Raceland - Süpersprint 4-2-1 headers ve doğal olarak katalizör iptali
* Büyük benzin pompası
* 8 mm silikon buji kabloları - bosch platinium bujiler
* İyi bir krom boruyla soğuk hava çekilmesi sağlanmış geniş ağızlı bir filtre
* Ve bu setup'a uygun chip tuning
* Duruma göre lastik çapını düşürme slick takma veyahutda kısa şanzuman olayına girilebilirse kitap gibi olur.
Bu setupta iyi bir chiple 210+ hp civarını çok rahat yakalayabileceğimizi düşünüyorum.

ayberk aynı konuyla ilgili bende bir şeyler düşünmü hatta sorular sormuştum dereceli egzantrik ile ilgili..hatta nette bayağı bi gezdim senin de gezmiş olacağını düşünüyorum..dereceli egzantrikleri buldum o zaman 1000 lira gibiysi üstü de olabilir..ama olay onununla bitmediğini görünce..motor aç pistonlar falan aklımda kalan bunlar..bi de baktım..4-5 bin liraları buluyor..araştırmalarımı kestim..ama burda takibe devam..gezeken gözüme bir şey çarparsa..da buraya taşırım..
Abi onlar gavurların işi büyütmesi. Adamlar 1 şey yaparken herşeyi değiştiriyolar. Bu kadarına gerek yok bana sorarsan. Takacağım bi dereceli egzantrik bi ITB. Dünyayı yeniden keşfediyomuş gibi parça değiştirmenin bi anlamı yok :)

K20 projesıne para yatırmak daha mantıklı tek olursun seat&honda tek sıkıntı senın arac ıcın K20 motoru uyduracagın bır kıtın yok

K20'de buldum. Ama Türkiye'de yok Kıbrıs'ta var. Şanzımanıyla 9 bin TL gibi birşey istiyolar.

Rıza ayberk dıyokı K20 mı swaplım Cupraya Vw alemını karsıma alım :D Ben dıyorumkı efendı ol benı kızdırma adam gıbı İTb li Egzantırıklı b projeye gırıs 220-230bg sınırları var zaten daha mantıklı olur dıyorum :)
Ayberk Schrick den bak egzantırıklerı hatırlarsan b konu vardı adam sadece 278 derece emme takmıs egsozu sabıt bırakmıstı ve bu sekılde daha verımlı kullandıgını soylemıstı aslında deneme yanılma yontemı ıle o da yapılabılır sonrasında olmadı egsoz tarafını da alabılırsın.Ms konusunda umıte basvur zaten yerını bılyosun kanımca o ıse b gonullu olur proje olarak guzel olcak cunku,ayrıca beyın olarak Turbo Abf projelerınde Aem flan da kullananlar var onu da dusunebılırsın

Beyin için DTA Management diye birşey tavsiye ediyolar ancak Türkiye'de ayarını yapabilecek bi adam yoksa almanın anlamı yok. Tez zamanda bi swap a danışmak lazım.

İşte tam aradığım konu. :) Yapılacak işlemlerin kabaca ben listesini kafamda tasarlayıp oluşturdum. İlla ki yanlış bildiklerim var ama yapılacak şeyler
* Colombo bariani - RS tuning - dbilas racing egzantrik
* Forget piston ve kol
* Geniş boğaz kelebeği
* Dbilas racing emme manifoldu
* Komple egzos boru çapını bozmadan sıkıştırma yüksek olsun diye aynı çapta sona kadar düz boru ve sona spor iyi bi susturucu
* Raceland - Süpersprint 4-2-1 headers ve doğal olarak katalizör iptali
* Büyük benzin pompası
* 8 mm silikon buji kabloları - bosch platinium bujiler
* İyi bir krom boruyla soğuk hava çekilmesi sağlanmış geniş ağızlı bir filtre
* Ve bu setup'a uygun chip tuning
* Duruma göre lastik çapını düşürme slick takma veyahutda kısa şanzuman olayına girilebilirse kitap gibi olur.
Bu setupta iyi bir chiple 210+ hp civarını çok rahat yakalayabileceğimizi düşünüyorum.

Senin setupa çok benzer yapılmış bi Cupra2 vardı SCN'de. Aldığı güç 190.2hp idi. Daha üstü için ITB şart gibi birşey. İnternette de çok baktım. 220hp - 230hp üstü atmosferik ABF görmedim. Onlarda da hep, headers, egzoz, itb, standalone ecu, dereceli egzantrik, hafif debriyaj, kapak taşlama setup'ı var. Veyaz çok benzeri.

Yapılcak en guzel ıslerden bırı Cupra2 yada Golf3 Gti yuklemek,kı Cupra2 daha hafıf oldugu ıcın avantajlı Gti a gore ama temızını de bulmak zor turkıyede.Benım kafamdakı en guzel proje,kol-pıston degısıp,gt28 turbo takmak hatta Gt30 da olabılır.Devır donup sureklı basınc basmak ıcın de egzantırık de koyuldumu cok ıyı olur kanatındeyım.Bunun ıcın halıyle beyın de gerekıcek normal beyınde basınc harıtası olmıcagı ıcın.2 lıtre motor oldugu ıcın hem cok gec doldurmucak ayrıca orjınalınde 7k donebıldıgı ıcın Abf ler uzun vadede guc alcaktır.Atmosferık yuklemek tamamen ısın farklı seylerden zevk alma yontemı :)

ben onu bunu bilmem ama devir asiri besleme devri.. Turbo yakisir ayberk'e :D
ne yapacaksan Turbo yap ayberk ..

Yok be Rıza ben atmosferikçiyim :D
Yoksa Passat'dan çıkma AGU motoru takmak işin en basiti. Nitekim Avrupa'daki çoğunluğun yaptığı şey.

ayberk turboya bınemezzzz.ona guzel bı atmo vursun red lınee gozuneD:

Geri
Üst Alt