Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ağır vs. Tüy Siklet..

Yiğit Mercedes'in kasası büyük olduğu için adamlar smarta göre çok daha büyük bir 'crumple zone' yapmış. Smartta bu yok. Onun için daha sağlam gibi gözüküyor. Ama tabiki sınıfında en iyilerinden. Ama Smart verseler üstüne 238238492TL verseler almam...

smartta celik kafes olması lazım. ayrıyeten zaten saglm olsada işe yaramaz adam o g kuvvetini yedikten sonra kalbinin dayanacagını zannetmiyorum...

Yiğit Mercedes'in kasası büyük olduğu için adamlar smarta göre çok daha büyük bir 'crumple zone' yapmış. Smartta bu yok. Onun için daha sağlam gibi gözüküyor. Ama tabiki sınıfında en iyilerinden. Ama Smart verseler üstüne 238238492TL verseler almam...

Alp bi karış kaputu var bazı kazalarda camı kırılmıyo..
araç hakkaten sağlam ama benzer bi kazada içindekiler hayatta kalır mı sanmam..
darbeyi emecek alanı yok hiç bi şekilde..iç organlarının yer değişmesi için birebir..

Alp bi karış kaputu var bazı kazalarda camı kırılmıyo..
araç hakkaten sağlam ama benzer bi kazada içindekiler hayatta kalır mı sanmam..
darbeyi emecek alanı yok hiç bi şekilde..iç organlarının yer değişmesi için birebir..

yiğitcim fizikte moment kolu * kuvvet = moment gibi bir denklem vardır. merso smarta göre aşırı uzun olduğu için absorbe edilmesi gereken daha çok yük oluyor.

yahu Yunus'um ben kendi arabamla kafa kafaya girmeye ceserat edemem bi S'le kaputu bi karış arabdan bahsediyoruz..

Merc' ağır olduğu için momentumu da yüksek Smart'ın momentumu gibi değil..
velakin Smart uçuyo zaten.. :)

yahu Yunus'um ben kendi arabamla kafa kafaya girmeye ceserat edemem bi S'le kaputu bi karış arabdan bahsediyoruz..

Merc' ağır olduğu için momentumu da yüksek Smart'ın momentumu gibi değil..
velakin Smart uçuyo zaten.. :)

işte burada yanılıyorsn. daha büyük her zaman daha güvenli değildir.

ben büyük her zaman daha güvenlidir demedim ki Yunus'um..
kaputu 1 karış dedim..demek istediğim o darbeyi emip dağıtıcak bi alanı bile yok..Smart'ın ön camın altında direkt sürücü ve yolcunun ayakları var..

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:04 ----------

Yunus'um yanlışım varsa düzelt..

totalde daha yüksek momentumu olan 2 "aynı" cisimden momentumu düşük olan darbeyi yemez mi daha çok % olarak bakılırsa. ??

ben büyük her zaman daha güvenlidir demedim ki Yunus'um..
kaputu 1 karış dedim..demek istediğim o darbeyi emip dağıtıcak bi alanı bile yok..Smart'ın ön camın altında direkt sürücü ve yolcunun ayakları var..

basit statik kuralı. kuvvet uygulama noktasına ne kadar yakın olursa etkisi o kadar az olur. bu yüzden smart için sağlam güvenlik kafesi yapmak çok zor değildir bir S serisine göre. yani o 1 karış kaput burada dezavantaj değil bir avantaj :) s serisi ise güvenlik kafesi smarttaki gibi olsa aşırı ağır ve maliyetli olacağından araç kendini parçalayıp emiyor çarpışmadaki kuvvetlerden oluşan enerjiyi.

Geri
Üst Alt