Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

8000 Km deki aracımın yakıt değerleri

eneserol

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar geçen bayram tatilinde Eskişehir'e gittim geldim. Araba da 5 kişiyiz ve bagaj dolu halde gidiş-dönüş 720 km yol yaptım. Ortalama 120 km\s hızla seyrettim ve ara ara motoru açmak için 5000 - 5500 rpmlere çıktım. İstanbula döndüğümde mevcut yakıtla şehir içinde 225 km daha yol aldım. Sonuç olarak bir depo 97 oktan benzinle (220 Tl.) 945 Km yaptım ve şu an hala yol bilgisayarında 20 Km gidebileceğimi gösteriyor. Sizce 8K Km deki bir araç için bu değerler nasıl?

daha aşağıları da görülebilir..1 seneden daha uzun süre önce 34km'de 4.5L görmüştüm.. :)

çok iyi o zaman. gerçi arabam yüklüydü benim giderken 7.3 ortalama gördüm dönüşte de 5.8 lere kadar düştüm yine yüklü olarak

Arkadaşlar geçen bayram tatilinde Eskişehir'e gittim geldim. Araba da 5 kişiyiz ve bagaj dolu halde gidiş-dönüş 720 km yol yaptım. Ortalama 120 km\s hızla seyrettim ve ara ara motoru açmak için 5000 - 5500 rpmlere çıktım. İstanbula döndüğümde mevcut yakıtla şehir içinde 225 km daha yol aldım. Sonuç olarak bir depo 97 oktan benzinle (220 Tl.) 945 Km yaptım ve şu an hala yol bilgisayarında 20 Km gidebileceğimi gösteriyor. Sizce 8K Km deki bir araç için bu değerler nasıl?

bence aldığın değer çok iyi:eek:key: bende geçtiğimiz eylül ayında aynı kişiyle aynı yükle trabzona giitim.
ortalama 110 km/h süratle (tam bir depo benzin 97 ok )210 tl 962 km...

bence aldığın değer çok iyi:eek:key: bende geçtiğimiz eylül ayında aynı kişiyle aynı yükle trabzona giitim.
ortalama 110 km/h süratle (tam bir depo benzin 97 ok )210 tl 962 km...

sizin araç kaç km de. ve bu yaptığınız km sadece şehirler arası yolda mı

Yigit 80 i gecmedin galiba:) ya benzin ucuz olsa su memlekette ahh ahh

inişli bir güzergah sanırım :)

inişi de var çıkışı da..
çok da kasmamıştım yolun yarısından sonra kasmaya başladım en düşük noolur diye..kız arkadaşım yavaş gittiği için o ortalama olmuştu zaten.. :D :D

Geri
Üst Alt