Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

6L Cordoba Teknik Özellikleri

euro 3 normu demek ne mazot kullanacaksın onu seç demek değilki :)

euro 3 olarak tabır edılen emısyon degerının karsılıgı demek,koyulcak mazotla ne alakası var gorkem.Sen kendı arabanda kırsal koyabılırsın ama bunun ıyı olcagını yada zararlı olmıcagını ıdda edemezsın.0 dan 100k ya kadar ıkı farklı mazot tıpı ıle kullanılan 1.4 tdı ele alalım kı kullanım sartları da bıre bır aynı olsun, daha ıyı mazotla kullanılan arabanın her zaman daha az yıpranmıs motora sahıp olması gun gıbı ortadadır

emisyon neye bağlıdır yakıt türüne değil mi? hadi diyelim eu-3 le alakalandıramayız peki ya 2002 de euro dizel yoktu buna ne diyorsunuz?

trde olmaması değil mevzu sonuçta avrupada o yıllarda satılan düşük kükürtlü mazotlara göre tasarlanmış bir motor sahibi olduğunu ve bu motorun ilerde yüksek miktarda kurum ve enjektör problemleri yaşatabileceğini söylüyoruz :)

emisyon neye bağlıdır yakıt türüne değil mi? hadi diyelim eu-3 le alakalandıramayız peki ya 2002 de euro dizel yoktu buna ne diyorsunuz?

Emisyon değerini araç üzerindeki katalitiği değiştirerek EU-5 yapabilirsin.
Avrupa'da bu mümkün ayrıca makyajlı kasalarda EU-4 standartlarında emisyon değerleri.

Emisyon değerini araç üzerindeki katalitiği değiştirerek EU-5 yapabilirsin.
.
avrupada şehir merkezine girebilme olayı var eu-3 giremiyor 4 ve üzeri girebiliyor onu biliyorum ama ben euro dizel daha kötü bir yakıttır yada euro dizel zararlıdır demiyorum her motorun bir yıpranma süresi vardır bu motor benim bildiğim kadarıyla 2002den beri yollarda avrupada üretilmiş olması bunun avrupadaki kükürt oranı düşük yakıtı kullanacagı düşünülerek yapılmış mı demekir? tr ye gönderilirken vw bunu düşünür ve tr nin yakıtı bu araca zararlı derdi tr de düşük kükürtlü yakıt yok diyede gelmezdi bu arabalar buraya ben euro dizele kötü demiyorum bu araba kırsal motorin ile çalışabilecek şartlarda üretildi bunu demek istiyorum ben kırsal alıyorum diye benim arabamın yıprandıgını savunuyorsanız bu aracın normal şartlarından üzerinde yıprandıgını mı söyleyemezsiniz 300bin 400bin km yi deviren 1.4 TDI dünya kadar araba var bu arabaların hangi biri 2004-2005 e kadar durdu durdu da ondan sonra hep euro dizel alarak yaptı bu kmleri ? zarardan kar etmek derseniz eyvallah ama normal durumun üzerinde zarar derseniz bu saçma olur bence.... ben 83bin kmdir kullanıyorum ve o arabanın deposuna 83 lt bile euro dizel girmemiştir şimdi benle aynı km ye kadar hep euro dizel kullanan adamla aynı şartlarda kullandıgımızı varsayarsak o arabanın motoru daha temiz olabilir ama bu şunu kanıtlamıyor kırsal motorin zararlıdır diyemeyiz euro dizel faydalıdır diyebilir sadece... bugün vw servisi polo 1.4 tdı da 40bin kmde bir mazot filtresi değişimi yeterlidir diyor ben 10bin kmde bir değiştiriyorum sizce 40bin km euro dizel süzen filtre mi temiz olur 10bin km kırsal süzen filtre mi?

Geri
Üst Alt