Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

653 kmde ortalama 3.5lt kırsal motorin....(iddaa üzerine)

daha mı az yakıyor eski kasalar? motor eski oldugunda daha cok yakmaya başlar eski kasanın şuanki kasadan daha fazla yakması beklenir ? ben cok itinalı bir şekilde kullanmama ragmen 1 yıl boyunca 4 lt ortalamayı yakalayamadım 5in altına indiğim sayılıdır

---------- Post added at 17:44 ---------- Previous post was at 17:44 ----------

4 kişiyle + klima açıkken + 100km hızla 4 lt bana biraz tuhaf geldi ölçümü nasıl yaptı acaba?

daha mı az yakıyor eski kasalar? motor eski oldugunda daha cok yakmaya başlar eski kasanın şuanki kasadan daha fazla yakması beklenir ? ben cok itinalı bir şekilde kullanmama ragmen 1 yıl boyunca 4 lt ortalamayı yakalayamadım 5in altına indiğim sayılıdır

---------- Post added at 17:44 ---------- Previous post was at 17:44 ----------

4 kişiyle + klima açıkken + 100km hızla 4 lt bana biraz tuhaf geldi ölçümü nasıl yaptı acaba?

motor aynı motor ama kasa daha hafif yenisinden :) eskiler yenilere göre dahada seri :)

motor aynı motor ama kasa daha hafif yenisinden :) eskiler yenilere göre dahada seri :)

aynen öyle, antalya'dan alanya'ya dönüş yolunda yaptım ortalamayı araç 47bin km civarında şuan ;)

alanya-izmir(dikili) güzergahında 3 kişi ağzına kadar dolu bagaj, kapanmayan klima ve ortalama 107km/h gösteren ortalama hız modundaki yol bilgisayarı ortalama tüketimimi 4.6lt veriyordu ;) kimi yerlerde 80-90km kimi yerde 170km civarında seyrettim yolda :)

aynen öyle, antalya'dan alanya'ya dönüş yolunda yaptım ortalamayı araç 47bin km civarında şuan ;)

alanya-izmir(dikili) güzergahında 3 kişi ağzına kadar dolu bagaj, kapanmayan klima ve ortalama 107km/h gösteren ortalama hız modundaki yol bilgisayarı ortalama tüketimimi 4.6lt veriyordu ;) kimi yerlerde 80-90km kimi yerde 170km civarında seyrettim yolda :)

4lt 4 kişiyleydi oldu 3 kişi oldu 4.6 :)

.

abi ben anlayamadım 653 km rede mi 3.5 lt yaktın yoksa 0/100 km redemi 3.5 lt yaktın :)

4lt 4 kişiyleydi oldu 3 kişi oldu 4.6 :)

iyi okursan 100 sabit gidişte 4 lt yaklaşık 140+140= 280km boyunca kasarak, diğeri uzun yol, uzun yolda kasmadan kullanırım alanya dikili arası kullandıysan korkuteli-denizli-izmir güzergahını bilirsin az çok nasıl olduğunu o yolun ;)

edit: alanya'dan çıkıp erdemli'ye gelirkende 4.4 ortalamamız vardı son gelişimizde ;)

3.5 X 653 =22.855 TL

22.855 X 2.38 = 54.39 TL

2.38 şuanki kırsal motorini aldıgım fiyat

---------- Post added at 00:48 ---------- Previous post was at 00:44 ----------

iyi okursan 100 sabit gidişte 4 lt yaklaşık 140+140= 280km boyunca kasarak, diğeri uzun yol, uzun yolda kasmadan kullanırım alanya dikili arası kullandıysan korkuteli-denizli-izmir güzergahını bilirsin az çok nasıl olduğunu o yolun ;)

edit: alanya'dan çıkıp erdemli'ye gelirkende 4.4 ortalamamız vardı son gelişimizde ;)

alanya - mersin/erdemli arasında eğer 4.4 yaktırdıysan baş tacısın o yolu çok iyi bilirim benim demek istediğim ne olursa olsun 4 kişi klima açık 100km/H hızla 4 lt yaktırman bana biraz garip geldi bende 2008 modelini triptrinok olanını 1 yıl kullanmama ragmen 55lt ile 1035 kmden fazla gidemedim o yüzden yani demekki eski kasalar cok iyiymiş kasa yenilemekle toyota hata etmiş bundan haberi yok herkes kasa yenilediğinde eskiye göre bir avantaj olarakda yakıtı düşürmeyi ön plana alır bunlar yakıtı yükseltmiş

yeni kasalar benimkine oranla daha ağırlar yaklaşık 100-120kg kadar, şanzımanlar motorlar tamamen aynı yazılım aynı, 2009 larda 6 ileri şanzıman ve yazılım değişikliğiyle tork attırıldı onlar farklı biraz, ortalama 250 km si şehirlerarası sayılabilcek güzergahta 42 lt ile 720km civarı gidiyorum, nası kullandığımı tanıyanlar bilir özellikle şehir içinde kısa mesafede pek uslu kullanmam yani :)
%80 agresiftir tarzım, mayham85 emrenin leonda bile 100 sabitlemiş giderken bi anda esip 6dan 3 e çekerek vitesi gazladım yani kullanırken bu tarz bi stilim var :D

ama ciddi az yakıyor araçlarımız :) maşallah hepsine kazasız belasız :)

ortalama 5.8LT yapar 42 lt ile 720 km gidiyorsan şehir dışında benimde bahsettiğim buydu işte corollanın yakacagı yakıt bu civarlarda oldu hep bende

Geri
Üst Alt