Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

5 aylık leona motor değişecek dediler

yss29

Kayıtlı Üye
arkdadaşlar benzer konu var mı bilmşyorum. varsa yönlendirebililirsiniz. ekim ayında 2016 leon aldım. araç henüz 6 binde. motordan inceden bir ses tıkırtı tarzında ses gelmeye başladı. servise götürdüm triger setinden olabilir deyip değiştirdiler. ses devam ediyor. motorun alt kısmından geliyor yataklardan vs vs olabilir motoru komple değişebiliriz dediler.
sormak istediğim

1- böyle bir durumda araç satarken ciddi bir değer kaybı yaşamaz mı? sırf bu sorunu yaşamamak için sıfır araç aldım ama başıma böyle bir iş geldi. şahsen motor değişen araçları ilanlarda okumuyordum bile. onca prayı verip pert araç almış gibi hissediyorum kendimi

2- henüz 5 aylık bir araçta bu tarz motoru değişecek kadar sıkıntı çıkması normal mi? bu araç ayıplı sayılmaz mı? gerekirse aracın yenilenmesine kadar mahkeme ile gitmeyi düşünüyorum. bildiğiniz benzer örnekler var mı?

Öncelikle büyük geçmiş olsun. Aynı problemi bizde Opel İnsignia da yaşadık aracın sıkıntısını onardık deyip gönderdiler sonra yine bozuldu yeni araç verdiler sıkıştır bayiyle irtibatı kesme üste çık birşeyler yap

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Öncelikle büyük geçmiş olsun. Aynı problemi bizde Opel İnsignia da yaşadık aracın sıkıntısını onardık deyip gönderdiler sonra yine bozuldu yeni araç verdiler sıkıştır bayiyle irtibatı kesme üste çık birşeyler yap

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sizin adınıza çok sevindim, şuan motoru komple değişmekten bahsediliyor, bu durumda sesi gidermiş olacaklar ve sorunu çözdük diyecekler. Ben motor değişimini kabullenmek istemiyorum. Zoruma gidiyor doğrusu, yasal yollara başvurdunuz mu nasıl gelişti olay

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Oncelikle gecmis olsun. Emsal degil ama benzer bir olay arkadasimin basina gelmisti. Yanilmiyorsam 2012 yilinda sifir km polo GTI almisti dogus oto esenyurttan. Arac surekli yag eksiltiyordu. Her 1000 kmde motor yagi komple bitiyodu. 2 kez motoru agzina kadar yag ile doldurup gonderdiler. 3. De aynisi.olunca arkadasta biraz ustune gitti . Motor degisimi.teklif ettiler. Arkadas yeni.arac veya parasini istedi. Onlarda sifirkm 1.4 85 lik dsg polo aldi ve uzerine bir miktarda para alip gelmisti.
Insalllah sende fazla magdur olmadan cozume ulasirsin.

Oncelikle gecmis olsun. Emsal degil ama benzer bir olay arkadasimin basina gelmisti. Yanilmiyorsam 2012 yilinda sifir km polo GTI almisti dogus oto esenyurttan. Arac surekli yag eksiltiyordu. Her 1000 kmde motor yagi komple bitiyodu. 2 kez motoru agzina kadar yag ile doldurup gonderdiler. 3. De aynisi.olunca arkadasta biraz ustune gitti . Motor degisimi.teklif ettiler. Arkadas yeni.arac veya parasini istedi. Onlarda sifirkm 1.4 85 lik dsg polo aldi ve uzerine bir miktarda para alip gelmisti.
Insalllah sende fazla magdur olmadan cozume ulasirsin.

İnşallah, servisteki usta alttan alarak durumunu doğuşa bildirisin, bi tam olarak netleştirelim dedi. Fırsatçı değilim arabamdan çok memnundum sanırım kendi nazarım değdi :) araştırmaya başladım böyle bir hakkım varsa pek tabii ki Yen'i araç isteyeceğim. İkinci el piyasasından sıfır bu yüzden kaçarak borca girip sıfır aldım durum bu. Ufak bi tıkırtı dedim önemsemedim ama arttı, triger seti değişti yine olmadı. Sonucu yine buraya yazacağım inşallah sinirlerimi yıpratmadan bi çözüme ulaşır. Sizce değişmiş olsa satma durumunda nasıl bi görüntü sergiler?

Bide kendi basima gelen olayi anlatayim.
Bende imzamdaki 2015 tdimi aldigim gun motor ariza isigi yandi. Hemen sondurder .ardindan erteai gun bidaha yandi. Bende 2 gunde 2kez isik.yanarmi diye atarlandim. Anahtari atip bayiden ciktim.
1 hafta arayip sormadim bile.ardindan sikayetim var a sikayet yazdim .ispanyaya mail atmistik arkadaslarla ingilizce ordan olumlu sonuc gelmedi .yerel yetkililerlw goruaun dediler. Dogus girdi olaya. Araci geri almadilar. Fakat 5 yillik garanti uzatimi aldim .birde 15.000 km bakimi ucretsiz hediye aldim.ve 1.5 yil sorunsuz kullandim ve 21.000 kmde yani 2 hafta once yeni sahibine sattim.
Acele etme biraz sabret insallah hayiisi olur.

Bide kendi basima gelen olayi anlatayim.
Bende imzamdaki 2015 tdimi aldigim gun motor ariza isigi yandi. Hemen sondurder .ardindan erteai gun bidaha yandi. Bende 2 gunde 2kez isik.yanarmi diye atarlandim. Anahtari atip bayiden ciktim.
1 hafta arayip sormadim bile.ardindan sikayetim var a sikayet yazdim .ispanyaya mail atmistik arkadaslarla ingilizce ordan olumlu sonuc gelmedi .yerel yetkililerlw goruaun dediler. Dogus girdi olaya. Araci geri almadilar. Fakat 5 yillik garanti uzatimi aldim .birde 15.000 km bakimi ucretsiz hediye aldim.ve 1.5 yil sorunsuz kullandim ve 21.000 kmde yani 2 hafta once yeni sahibine sattim.
Acele etme biraz sabret insallah hayiisi olur.

Hayırlısı ya sabretmek şart. Senin de olduğu gibi benzer hediyeler alabilirsin dediler. Ama ne bileyim motor değişmesi zoruna gidiyor insanın. Önceliğim araç yenilenmesinden yana. Hakkımızda hayırlısı olsun

Sizin adınıza çok sevindim, şuan motoru komple değişmekten bahsediliyor, bu durumda sesi gidermiş olacaklar ve sorunu çözdük diyecekler. Ben motor değişimini kabullenmek istemiyorum. Zoruma gidiyor doğrusu, yasal yollara başvurdunuz mu nasıl gelişti olay

Biz opel genel merkezle felan görüşmüştük şikayet duyurusunda bulunduk felan aracı tekrar incelemeye aldılar yapıldı geri geldi geri şikayet edildi tekrar aldılar incelemeye sonra tüketici hakları falan filan derken geçmiş zaman olduğu için tam olarak hatırlamıyorum ama ayıplı mal diye tekrar alınaraktan yeni araç verildi ama sonrasında bizim bozuk aracın sorununu tam olarak onarıp başkasına servis satmış görmüştüm yolda pes etmeden çabalamak gerekiyor

Aracınız 6 aylık size yeni araç vermezler boşuna uğraşmayın derim. Yeni motor taksalar bile en ufak satarken zarar etmezsiniz.

Geri
Üst Alt