Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

40000 km bakımı hakkında

Extra_t

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar aracım şu an 37000 km civarında 40000 km de bakım yaptırmayı planlıyorum ilk iki bakımı serviste yapıldı ama bundan sonraki bakımları dışarıda yaptıracağım çünkü servis bana göre aşırı pahalı araç 1.0 ecotsi ibiza 95 hp manuel ve yazılım var hatta bir de downpipe yaptırmayı düşünüyorum bu aralar yazılım olduğu için bakımları 10000 km ye çekeceğim sizden yağ konusunda tavsiye istiyorum hangi yağı kullanmalıyım bu araçta sizlerin tavsiyesi ne olur 5w30 yerine 0w40 veya 0w20 kullansam sorun yaşar mıyım

Merhaba, 1.6 TDi kullanıcısıyım. Liqui Moly 5w30 kullanıyorum. Castrol'e göre daha titreşimsiz bir çalışma elde ettiğimi söyleyebilirim. 0w30 Liqui Moly'i bence deneyebilirsin. Bu arada araçta kutu içi filtre var mı?

Merhaba, 1.6 TDi kullanıcısıyım. Liqui Moly 5w30 kullanıyorum. Castrol'e göre daha titreşimsiz bir çalışma elde ettiğimi söyleyebilirim. 0w30 Liqui Moly'i bence deneyebilirsin. Bu arada araçta kutu içi filtre var mı?
Merhaba kutu içi filtre yok liqui moly i bir ara kullandım sanki biraz yağ eksiltti gibi geldi bana

Merhaba kutu içi filtre yok liqui moly i bir ara kullandım sanki biraz yağ eksiltti gibi geldi bana
Tabi ki kendi deneyiminiz varsa ayrı ancak genel olarak kullanıcılar araçlarında yağ yakımını durdurduğunu söylüyor. Yazılım sonrası kesinlikle kutu içi filtre alın derim.
Özellikle "dp" uygulamasından sonra aracınızın daha fazla ihtiyaç duyacağı soğuk ve taze havayı çok daha fazla miktarda motora göndereceğinden aracınız daha rahatlayacaktır.

Tabi ki kendi deneyiminiz varsa ayrı ancak genel olarak kullanıcılar araçlarında yağ yakımını durdurduğunu söylüyor. Yazılım sonrası kesinlikle kutu içi filtre alın derim.
Özellikle "dp" uygulamasından sonra aracınızın daha fazla ihtiyaç duyacağı soğuk ve taze havayı çok daha fazla miktarda motora göndereceğinden aracınız daha rahatlayacaktır.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için kutu içi filtreyi bir araştırayım

Geri
Üst Alt