Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

3.Stop Lambasını Led Yapmak..

Bana azcık apachı ısı gelmeye basladı bu cok ısıklı ısler.Ama yapılmasını sorcak olursan sokup ıcıne led serıdı koycaksın baska b espırısı yok

Bana azcık apachı ısı gelmeye basladı bu cok ısıklı ısler.Ama yapılmasını sorcak olursan sokup ıcıne led serıdı koycaksın baska b espırısı yok

yavru çok ışıklı bişi istemiyorum ki..
içinde 7 tane dipsiz varsa 7 tane led koyucam hepsi bu..

5 aydır problemsiz çalışıyor.Sinyal,park,3.fren tamamen şerit led.Kırmızılar parkta kısık,frende güçlü yanıyor.
Aracın orjinal 3.fren kabinini çıkarttım.Zaten güneşten agarmış ve eskimiş.Daha sonra kendim kalıbını alıp pleksiglass kestim.O gün çok acil bi işim çıktıgı içinde pleksiyi fazla düzeltemedim.Sıcak hava tabancasıyla düzeltmek falan gerekiyordu.Oldugu kadarıyla hemen taktım.Sonra da geri sökmedim.Zaten belli bile degil.Sökersem yeniden kalem gibi bi pleksiglass kescem.ÜZerine de kırmızı transparan folyo çekcem.İçine yine şerit ledi takcam.Problem yok şu an.
3.Freni ledlemek bence apaçi işi degil.Ben şu an 3.freni direk çakara bagladım.Tıpkı Mercedes Presafe teknolojisindeki adaptif fren sistemindeki gibi 3.fren lambası frende üst üste patlayarak yanıp sönüyor.Ama mercedeste ABS devreye girince yanıyor.Yanı panik frende yanıyor.Benım aracımda ABS olsaydı çakarı direk abs motoruna baglardım.Bu sorunuda ilerleyen zamanlarda vaktim olursa ivme sensörüyle halletmeye çalışcam ve sadece panık frende yancak.
Tek tek lehim olayına girersen işin içinden çıkamazsın.Lehimle tek tek lehimlemek sanıldıgı kadar kolay degil.Örgü örmekten hiç bi farkı yok.Şerit led tak.Konyada metresi 25 TL civarında.KAraköyde daha ucuza alırsın.

13454404.jpg

13454404.jpg

73168893.jpg

72621345.jpg

83030822.jpg

Elıne saglık guzel anlatım olmus,zewkler renkler muhabbetı tabıkı en nıhayetınde

5 aydır problemsiz çalışıyor.Sinyal,park,3.fren tamamen şerit led.Kırmızılar parkta kısık,frende güçlü yanıyor.
Aracın orjinal 3.fren kabinini çıkarttım.Zaten güneşten agarmış ve eskimiş.Daha sonra kendim kalıbını alıp pleksiglass kestim.O gün çok acil bi işim çıktıgı içinde pleksiyi fazla düzeltemedim.Sıcak hava tabancasıyla düzeltmek falan gerekiyordu.Oldugu kadarıyla hemen taktım.Sonra da geri sökmedim.Zaten belli bile degil.Sökersem yeniden kalem gibi bi pleksiglass kescem.ÜZerine de kırmızı transparan folyo çekcem.İçine yine şerit ledi takcam.Problem yok şu an.
3.Freni ledlemek bence apaçi işi degil.Ben şu an 3.freni direk çakara bagladım.Tıpkı Mercedes Presafe teknolojisindeki adaptif fren sistemindeki gibi 3.fren lambası frende üst üste patlayarak yanıp sönüyor.Ama mercedeste ABS devreye girince yanıyor.Yanı panik frende yanıyor.Benım aracımda ABS olsaydı çakarı direk abs motoruna baglardım.Bu sorunuda ilerleyen zamanlarda vaktim olursa ivme sensörüyle halletmeye çalışcam ve sadece panık frende yancak.
Tek tek lehim olayına girersen işin içinden çıkamazsın.Lehimle tek tek lehimlemek sanıldıgı kadar kolay degil.Örgü örmekten hiç bi farkı yok.Şerit led tak.Konyada metresi 25 TL civarında.KAraköyde daha ucuza alırsın.

abi sen neden İstanbul'da değilsin.. :S

bu led muhabbetini hiç sevmem. ama dün akşam üzeri bir mercedes actross kamyonda gördüm. mükemmel duruyordu yahu. adam öndeki panjurun her aralığına led çekmiş ama tam boy değil hepsi toplamda mercedes yıldızı ile ters a şekli yapacak şekilde. beyaz ledler bordo kamyonda çok deli duruyordu ağır vasıta damarım kabardı gene :D

ledi sınırında bırakmak lazım. şimdi F. Altaylı a5 5 k yorumunu okudum. oda aynı şeyi diyo önde led arkada led olmuyoı.

İstanbul'a işyeri açmam da durumum var.Kritik bi noktadayım şu an:)

Adaptif fren sistemini dünyada ilk Mercedes çıkardı.Oldukça da faydalı ve bana göre çok zekice düşünülmüş mükemmel bir sistem.
Örnegin İstanbul'dan Konyaya 140-150 km hızla sürekli arkanıza takılan başka bi araçla geliyorsunuz diyelim.Virajlarda siz fren yapınca arkanızdaki araba fren lambanızın yandıgını görcek ve yavaşlıcak.Bu durum belki bütün virajlar boyunca devam edecek.
Amaaa allah muhafaza ilerdeki virajlarından birinde yol kapalı veya yolda kaza varsa siz frene aniden basınca ve durunca arkanızdaki araç sizin sadece viraja girdiginiz için fren yaptınıgızı sanacak ve o an dikkati de iyi degilse durdugunuzu anlamıcak tıpkı önceki virajlarda oldugu gibi fren pedalına hafif bascak ve gelip aracınızı arka vurmasına ihtimali yükselecektır
Oysa adaptif fren sistemindeki gibi ledler panık frende çakarak yanarsa arkadaki aracın sürücüsünün dikkkatini çekip sürücü frene biraz daha sert basacak ve gelip arkadan vurma ihtimali çok çok zayıf olcaktır.
Buda Mercedes S klasttaki adaptif fren teknolojisiinin OPEL Corsa'ya uygulanmış hali.Direk panık frende yanıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=eeVEMZ-hTJ8&feature=related

Geri
Üst Alt