Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

3 saniye geç gelen gaz pedalı

erendmn

Kayıtlı Üye
Merhabalar ,
1.5 Ecotsi ACT Excellence Leon 2020 aracına sahibim. Ani olarak gaza bastığımda 3 saniye geç olarak hızlanıyor araba. Çoğu videoda da şikayetçi olunan bir konu zaten. Acaba herhangi bir çözümü var mıdır?

Merhabalar ,
1.5 Ecotsi ACT Excellence Leon 2020 aracına sahibim. Ani olarak gaza bastığımda 3 saniye geç olarak hızlanıyor araba. Çoğu videoda da şikayetçi olunan bir konu zaten. Acaba herhangi bir çözümü var mıdır?
Merhaba
pedal box tarız ürünler çözümü olabilir bence

3 saniye biraz fazla geldi ama VAG'ların çok anında tepki vermediği durumlar olabiliyor. Pedal commander söylendiği gibi sorunu çözer.

Ya da gaza basmadan önce vitesi sport'a alırsanız gene gaz tepkileri daha seri olacaktır. Bir alternatif olarak da aracınızda sürüş modları yoksa (sanırım xcellencelarda yoktu) sürüş modu taktırabilir, oradan da sport mode a alabilirsiniz.

Sport modu tavsiye etmem sport modda aracı kullanırsınız Dsg S modunda daha yüksek devir çevirmeye çalışak bu sayede yakıt tüketiminizi artırır. Benim aracımdada bu tarz durum var ama beni çok rahatsız etmiyor acil durumlarda vites üzerinden s konumuna alıp yoluma devam ediyorum. Duyduğuma göre Pedal commander tarzı ürünlerde yanlış kullanımlarda araca zarar verebiliyormuş.

Sport modu tavsiye etmem sport modda aracı kullanırsınız Dsg S modunda daha yüksek devir çevirmeye çalışak bu sayede yakıt tüketiminizi artırır. Benim aracımdada bu tarz durum var ama beni çok rahatsız etmiyor acil durumlarda vites üzerinden s konumuna alıp yoluma devam ediyorum. Duyduğuma göre Pedal commander tarzı ürünlerde yanlış kullanımlarda araca zarar verebiliyormuş.
Hocam ben de zaten hızlanmadan önce S'ye alırsanız demiştim :)

Pedal commander/Sprint Booster çok sorun çıkaracak tarzda ürünler değiller. Tek yaptıkları gaz pedalından gelen seviye bilgisini manipüle etmek. Siz atıyorum pedala sabit %20 basarken ekonomik bir ayar seçerseniz %10-15, normal ayarlarda %20, sportif ayarlarda %30/40 basıyormuşsunuz gibi komut gönderiyor. Pedal tepkisi eğrisini değiştiriyor yani. Birçok aracın sürüş modları da hemen hemen aynı şeyi yapıyor.

Kendi aracımda (C5 Aircross 1.6 benzinli 180hp) örneğin aynı vites ve aynı devirde, manueldeyken, eko modda gaza dokununca neredeyse hiç tepki vermeyen araba, spor moddayken kafa kaldırıyor.

Ha bunu sürekli sport+ gibi bir ayarda tutup sürekli araca ani gaz göndermesine sebep verirseniz belki sorun çıkarır ama bunun da aracı sürekli sportta kullanmaktan çok farkı yok.

Bir de araçlar siz gaza sabit basarken gaz kelebeği pozisyonunu değiştirir sürekli, drive-by-wire sistemlerin sonucu olarak. Örneğin gene gaza %20 basarken rampaya girdiniz ve %20 basmaya devam ettiniz araç %40-50 gibi değerlere çıkarabilir sizden ekstra bir gaz komutu gelmemesine rağmen. Herhangi bir OBD cihazı bağlayıp telefonunuzdan gaz kelebeği sensörlerini açarsanız bu durumu çok net şekilde görebiliyorsunuz. Genelde de gaza dibine kadar basmadan kelebeği sonuna kadar açar örneğin.

Geri
Üst Alt