Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü..

Sinan

Kayıtlı Üye
Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü! Fakat Biz Kutlamıyoruz! Engellilerimizin Sorunları; Bir Gün Değil, Her Gün Hatırlanmalı... Engelsiz Yaşam; Her Gün, Her Dakika, Herkesin Hakkı! Duyarsız Kalma...

** www.engellerikaldir.com **

Hiç önemsemedik hep önemser gözüktük halbuki yaptıkları gayretleri bizim bir ömrümüze sığmaz takdirden daha fazlasını hakeden insanlar onlar.....Sadece uzaktan bakmakla yetindik onlara tek kelimemiz vah vah oldu gayretlerini görmezden geldik yada kuru bi Bravo ile ödüllendirdik sonuç bu mu? biz gazilerimize sahip çıkamadık engellilerimize sahip çıkmadık........ Birgün bir yerde ne malum onların durumuna düşmeyeceğimiz..... Sinan kardeşimizin dediği gibi onları birgün değil hergün hatırlayalım ve onları görmezden gelmeyelim........

Böyle bi konu açtığın için gönülden teşekkür ederim Sinan.Açıkçası haberim yoktu 3 Aralık Engelliler gününden.Zaten ne biz ne devletimiz engellileri pek umursamıyoruz.Serhat abinin de dediği gibi biz yaşamımız boyunca onların çektiği zorlukların belkide 1000 de 1 ini bile çekmiyoruz karşılığındaysa 3 5 kişiye teşekkür etmekle kalıyoruz.Engelliler için otobüsler getiriliyor , engelliler haricinde herkes biniyor , ne onlar için özel bir yol yapıyoruz ne de gördüğümüz yerde yardımlarına koşuyoruz.Açıkçası bu yazıyı yazarken bile yüzüm kızardı utancımdan.Bende dahil olmak üzere herkesin biraz daha özverili olması gerekiyor bu konuda

Türkiyede insana saygı diye birşey zaten yok, insanların birbirine saygısı yokki, engelli insanlara olsun. O kadar cahil bir milletiz ki, malesef insanların özürlerine ya acıyarak bakıyoruz ya da dalga geçiyoruz. Çok utanç verici..

Az önce engelliler için düzenlenmiş olan bir konserden geldim yanimahalle de engelliler için yapılmakta olan tesis içinde bir katkı oldu bu konser, orda o engellileri şarkılarla türkülerle eğlenirken görünce içim bir tuhaf oldu, keşke sadece bu özel günde değil de hergün onları hatırlayıp yardım edebilsek, elektrikli sandelye de olmalarına rağmen öyle mutlulardı ki, çok dikkatimi çekti gerçekten sevgi dolular. Umarım yüzleri herzaman güler. Tüm engelli arkadaşların "Dünya Engelliler Günü" nü kutlarım...

o kadar zor ki hayatları kimileri doğuştan bu zorluklarla yaşıyolar en çok onlara canım sıkılıyo düşününce..Allah onlara kolaylık versin ancak..ülkemizde onları da düşünülerek yapılmış o kadar az yapı var ki..işleri çok ama çok zor.. :(

Az önce engelliler için düzenlenmiş olan bir konserden geldim yanimahalle de engelliler için yapılmakta olan tesis içinde bir katkı oldu bu konser, orda o engellileri şarkılarla türkülerle eğlenirken görünce içim bir tuhaf oldu, keşke sadece bu özel günde değil de hergün onları hatırlayıp yardım edebilsek, elektrikli sandelye de olmalarına rağmen öyle mutlulardı ki, çok dikkatimi çekti gerçekten sevgi dolular. Umarım yüzleri herzaman güler. Tüm engelli arkadaşların "Dünya Engelliler Günü" nü kutlarım...

Arda helal olsun sana gerçekten

Yenimahalle belediye başkanı da ordaydı bir söz verdi en kısa zamanda bu yapı biticek diye eniştemde mimar olduğundan bir katkıda bulundu aslında okadar az kişi varki yardım eden keşke daha çok yapılar tesisler olsa çünkü gerçekten engelli arkadaşların bakımları biraz daha zor bu yüzden de tesislerin önemi büyük. Umarım daha çok yardım eli uzatırız..

Herkes bu konuya o kadar duyarsız kaldı ki iki kelime yazamamış kimse hayretler içinde kaldım :(

Geri
Üst Alt