Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2107 1.4 Seat Ateca Yağ Miktarı (Periyodik bakım)

Merhabalar, 2017, 1.4 TSI Ateca aracımın bakımlarını parçaları satın alıp dışarıda yaptırmayı düşünüyorum. Periyodik bakımda 4 litre yağ yeterli oluyor mu yoksa bir miktarda fazla mı almak gerekiyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Benzinli içinde muhtemel aynıdır
Dizel için 4.5lt gidiyor
Ben 5 litre olan mobil 1 5w30 esp alıyorum 2-3bin km de kontrol ediyorum eksiltme varmı diye ona göre kalan yağdan takviye yapıyorum bakım aralığım 10bin olduğu için de eksiltme şuana kadar olmadı

Teşekkürler, aracımın kullanma klavuzunu inceledim fakat yağ miktarına ilişkin herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Klavuzda sadece kullanılacak motor yağlarının kullanım aralıkları ve kodları mevcut. İnternetten küçük bir araştırma yaptğımda araçta kullanılan yağ miktarına ilişkin ekteki resimde bulunan verilere ulaştım. Aracımın yağ değişimini neden ısrarla dışarıda yaptırmak isteme nedenime gelince. Yaklaşık 1 ay önce bakım ile ilgili bilgi almak için servise uğradım. Bana periyodik bakım (Hava filtesi hariç) + Bujiler + V kayışı toplam 4.900 tl fiyat verdiler. Önceki bakıma ilişkin faturayı incelediğimde 55.000 km de bujilerin değiştiğini gördüm bu arada aracım 74.000 km de. 55.000 km ye kadar bujiler hiç değişmemiş, 55.000 km den sonra değişim aralığı 20.000 km ye mi düşüyor soru işareti. Ayrıca V kayışını çoğu araç 100.000 km lerde değiştiriyor. Bu bakıma kadar aracımın far ampulü dahi serviste değişti. Bu son tabloyu açıkcası ben çok iyi niyetli bulmadımScreenshot_2022-10-16-14-03-16-392-edit_com.android.chrome.jpg

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt