Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2018 yakıt tüketimleri kaç litrelerde acaba

CEV61

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar kışı da atlattık sayılır. Tüketimler hangi bantlarda seyretti acaba?
Ben tam şehir içi sürekli dur kalk ışık kasis vs kullanıyorum iş icabı. Dolayısıyle başlangıç verilerim ortalama hız 14 km falan. Tüketim ise 8- 11 litre arası değişiyor. Geçen Cumartesi Edirneye git gel yaptım giderken 100 km hız sabitleyici ile arka koltuk iki kişi 5.0 litre gördüm. Daha altına inemedim. Dönerken de 190 hız sabitleyici ile 9.3 araç 1.2 tsi toledo 2016 :)

Evet arkadaşlar kışı da atlattık sayılır. Tüketimler hangi bantlarda seyretti acaba?
Ben tam şehir içi sürekli dur kalk ışık kasis vs kullanıyorum iş icabı. Dolayısıyle başlangıç verilerim ortalama hız 14 km falan. Tüketim ise 8- 11 litre arası değişiyor. Geçen Cumartesi Edirneye git gel yaptım giderken 100 km hız sabitleyici ile arka koltuk iki kişi 5.0 litre gördüm. Daha altına inemedim. Dönerken de 190 hız sabitleyici ile 9.3 araç 1.2 tsi toledo 2016 :)

Benzinli bir araca göre yakıt değerleri bence güzel şahsen ben tdi kullanıcısı olarak 5 lt altında oluyorum hep

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Benim şehir için ortalamam 8,0 - 8,5 arası değişiyordu kış şartlarında. Şimdi ise 6,8 ortalamam var.
Şu mevsim şartlarında uzun yola çıkmadım hiç. Ama kış şartlarında uzun yolda en fazla 130 km hıza çıkmışımdır (hızı sevmiyorum, araçta aheste aheste gitmek güzel geliyor bana uzun yolda :) ) o yüzden ortalamam uzun yol için 4,6 ile 5,0 arasında değişiyordu.

2016 1,2 Tsi 110 Hp manuel vites.
650 km (%100) şehir içi: Kış dönemi: 100 km/ 8,1 lt, Yaz dönemi: 100 km/ 6,7 litre

2017 leon 1.0 şehir içi 6,7 lt

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2017 Leon 1.6TDI DSG

Şehir içi uzun dönem ortalama 5.7 litre

Sabah işe giderken 6.3-6.6 litre (Dur kalk trafik)
Akşam şayet mesaiye kalmışsam 3.8-4.2 arası ortalama oluyor. (Az yoğun-yoğun olmayan trafik)

1.4 eco tsi act fr 4.2 şehir içi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt