Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2017 model leon 1.6 dizel bakımı

şöyle bir durum var bende suan fark ettim. klimayi acinca araba normalden daha fazla titriyo. ama bu volan la alakali bir durum degildir çünkü volan degisti benim. klima acikkken titreme yani hissediyosun o sarsintiyi o baska biseyden muhtemelen. suan 5 dakikadir klima acik arabanin icindeyim heryerim titredi yani karincalandi. bu baska biseyden kaynakli bir durum. servis ne diyecek cok merak ediyorum. sonucu yazarsan sevinirim.
6 saattir serviste olan aracımda titreme görmemişler şaka gibi,eşime teslim etmişler.eşime dedim ki aracı çalıştır be orda bekle,2 dk sürmeden titremeye başlamış hemen çağırmış servisi gelmişler görmüşler olayı.klimayı açınca titreme coşmuş tabi,bende sizin gibi tecrübe ettim bu durumu özellikle klimadaylen.motor sesi için ise bu araçlarda bu ses normaldir,çalışma prensibi bu diyolar.telefonda epey söylendim,istemeden.3 yaşında akü değişti,sağ far bozuldu “iyi niyet indirimli fara çıkardıkları fiyat 6 bin küsür tl” oldu.bu arada titremeyi görünce servis çalışanı ve danışman “kesinlikle volan sorunu demiş eşime” ben bunları serviste yazılı olarak kayıt altına almadan değişim yaptırmayacağım..ola ki volan değişti ve titreme halen devam ediyor,o zaman yazılı olarak bunu önlerine koyabilmiş olurum en azından.

Son düzenleme:
şöyle bir durum var bende suan fark ettim. klimayi acinca araba normalden daha fazla titriyo. ama bu volan la alakali bir durum degildir çünkü volan degisti benim. klima acikkken titreme yani hissediyosun o sarsintiyi o baska biseyden muhtemelen. suan 5 dakikadir klima acik arabanin icindeyim heryerim titredi yani karincalandi. bu baska biseyden kaynakli bir durum. servis ne diyecek cok merak ediyorum. sonucu yazarsan sevinirim.
@fatihmuhsin34
Bugün servis döndü bana ve 5 küsür binden iyi niyet ile beraber,2300tl gibi bir fiyata inebildiklerini iletti.hemen kabul etmedim tabi.bakalım bilmiyorum ne yapacağım.izne çıkacam yakında,bu konu dönüşe kalır artık.ancak şunu dedim,yazılı olarak kayıt altında yaptırırm dedim,ola ki volan değişimine rapmen araçta yine titreme,klimayı açınca titreme vs görürsem,o volanı size söktürürüm dedim,açık kapı bıraktım.çünkü kesin çözüm olmazsa 2300 tl yi çöpe mi atalım biz yani

@fatihmuhsin34
Bugün servis döndü bana ve 5 küsür binden iyi niyet ile beraber,2300tl gibi bir fiyata inebildiklerini iletti.hemen kabul etmedim tabi.bakalım bilmiyorum ne yapacağım.izne çıkacam yakında,bu konu dönüşe kalır artık.ancak şunu dedim,yazılı olarak kayıt altında yaptırırm dedim,ola ki volan değişimine rapmen araçta yine titreme,klimayı açınca titreme vs görürsem,o volanı size söktürürüm dedim,açık kapı bıraktım.çünkü kesin çözüm olmazsa 2300 tl yi çöpe mi atalım biz yani
bence volan degil sen istersen baska bikac yere goster derim. mrz oto olması lazim bu forumdakiler oraya yonlendiriyo usta olarak. ya bu servisteki ustalar da yani herseyi bilecek diye bise yok. benim düşüncem bu yönde oluştu. cok girdim ciktim servise. usta diyoki bu araba dizel normal boyle titremesi. iyide bu araba onceden boyle degildi. o yuzden goster bikac yere. ben suan volan in boş yere degistigini düşünüyorum.

bence volan degil sen istersen baska bikac yere goster derim. mrz oto olması lazim bu forumdakiler oraya yonlendiriyo usta olarak. ya bu servisteki ustalar da yani herseyi bilecek diye bise yok. benim düşüncem bu yönde oluştu. cok girdim ciktim servise. usta diyoki bu araba dizel normal boyle titremesi. iyide bu araba onceden boyle degildi. o yuzden goster bikac yere. ben suan volan in boş yere degistigini düşünüyorum.
Belkide dediğinizii gibi volan boş yere değişti..benimde aklımda edirneye göstermek var bikez ama bakaliım ya da istanbulda iyi bir yer bulursam artık duruma göre

Bendede oluyirdu klima acikken sarsinti basliyordu kapatinca kesiliyordu servis iki sorun olabilir dedi pfd filtresi dolmustur o zorlandigi icin olabilir dedi ikincisi volan dediler servise biraktim sorun volandaymis onu degistirdiler daha gecen hafta degisti suanlij klimayi uzun da kullandim sarsintiyi almadim ve motor sarsintisida azaldi ciddi sekilde sanki bu sarti volandan diye geliyor kronikmi bilemedim valla

Merhaba,2. El olarak aldığım aracım 2017 model 1.6 dizel ve şu anda 40bin km ye ulaştı.konrak açtığımda servis için uyarı veriyor son 10 gün diye,sanırım yağ değişimi ve filtreler yani periyodik.aracın en son geçen yıl yanlışım yoksa mart ayında orjinal servisinde bakımları olmuş ve faturalarını da iletti saolsun aracı aldığım kişi.bu zamana kadar hep orjinal servis kapsamında yapılmış.Ben ilk kez bakıma götüreceğim,lüleburgazra servisi yok en yakın çorluda var,edirnede var.tavsiyeniz neresi olur tecrübesi olan varsa trakya bölgesinde?
Bir de 40 binde yağ,yağ filtresi,polen ve hava filtresi dışında neler değişir araçta?bir de yağ tavsiyeniz nedir.ben her türlü servise dahi gitsem kendi yağımı kendim almak taraftarıyımdır.
Orjinal servise devam mı etmeliyim sizce yoksa garanti kapsamı bittiği için özel servise gitmek çok mantıklı olmaz mı.görüşlerinizi almak istedim.saygılar

120 bine kadar kendi kullandigim aracta servis bakımlıydi 130 binde ozel servise goturdum ve anladim ki 120 ye kadar araca periyodun disinda bakim yapilmamis ve tonla para odemisiz gereksiz yere sahsi fikrim filtre ve yaginizi kendiniz temin edip ozel serviste yaptirmaniz hem daha uygun hem daha saglam oluyor

120 bine kadar kendi kullandigim aracta servis bakımlıydi 130 binde ozel servise goturdum ve anladim ki 120 ye kadar araca periyodun disinda bakim yapilmamis ve tonla para odemisiz gereksiz yere sahsi fikrim filtre ve yaginizi kendiniz temin edip ozel serviste yaptirmaniz hem daha uygun hem daha saglam oluyor

bende yetkili servise tonlarca para dökmek istemiyorum ancak,araç ile alakalı sorunlar çıktığında bir nebzede olsa iyi niyet çıktığında tamir yada parça değişimlerinde fiyat düşebiliyor.yoksa onun dışında bende sanayide ustamda bu basit işlemleri yaptırmayı yeğlerim.

bende yetkili servise tonlarca para dökmek istemiyorum ancak,araç ile alakalı sorunlar çıktığında bir nebzede olsa iyi niyet çıktığında tamir yada parça değişimlerinde fiyat düşebiliyor.yoksa onun dışında bende sanayide ustamda bu basit işlemleri yaptırmayı yeğlerim.
Merhaba @srknatmn
aracin son durumuyla alakali bir gelişme varmi sallanmasiyla alakali. ses ile alakali.

istanbul'daki özel servisler arasında sponsorumuz olan MRZ GARAGE ye gitmenizi tavsiye ederim @MARAZ37 trakya bölgesinde ki konular için @AdeM59 @KİREÇ ve @goku ile iletişime geçerseniz sizlere destek olabilirler trakya da ki buluşmalarımıza da covid-19 sonrasında bekliyoruz :)
İyi bayramlar,

bahsettiğiniz özel servis yetkili servis midir?

bu yıl ki periyodik bakım zamanım geldi.İstanbul avrupa yakasında bakım yaptırmayı düşünüyorum.

işini iyi yapan bir yetkili servis tavsiyesine ihtiyacım var.

Geri
Üst Alt