Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2016 Ibiza için kolçak

Utkuozdemir

Kayıtlı Üye
Merhaba, aracım 2016 model Style donanımlı. Yanlış bilmiyorsam kolçak zamanında opsiyon olarak alınıyormuş. Eksikliğini çok hissediyorum. Şuan serviste sorduğumda 850₺ fiyat verdiler. Kolçağını satmak isteyen var mı? :) Birebir uyumlu parça olmadığı sürece takma yanlısı değilim. OEM olmayan kolçak takan oldu mu veya beğendiğiniz bir örnek var mı?

Şu videodaki üründen aldım fazla gösterişli olmasada kullanışlı ve ucuz. Göründüğünden de dayanıklı ancak hafif gıcırdama seside olmuyor değil.

Şuan sitesinde 230₺, stokta olmadığı yazıyor. Gıcırdama sesi için wd40 denediniz mi?

Şuan sitesinde 230₺, stokta olmadığı yazıyor. Gıcırdama sesi için wd40 denediniz mi?

Ustadim bu kolcaklarin gicirtilarini cok bir kuvvet cozemez :) kullanilan plastik malzemeden kaynaklaniyor maalesef. Ya komple dagitip kucuklu buyuklu heryere bez bant vs gibi birseyler saracaksin yada katlanacaksin maalesef :(

Ustadim bu kolcaklarin gicirtilarini cok bir kuvvet cozemez :) kullanilan plastik malzemeden kaynaklaniyor maalesef. Ya komple dagitip kucuklu buyuklu heryere bez bant vs gibi birseyler saracaksin yada katlanacaksin maalesef :(

Güzel, abartı olmayan, arabanın plastik parçasıyla uyumlu renkte ve delme işlemi olmadan takabileceğim bir kolçak bulsam sesi de bir şekilde çözeriz :)

benim aracın eski sahibi biraz cimri olduğundan bulduğu en dandik kolçağı takmış.
ben şahsen tavsiye etmem eli yüzü düzgün bir şey bulun gıcır gıcır çok ses yapıyor.

Şu videodaki üründen kullanıyorum, yani hemem hemen aynısından. 4 ya da 5 sene olmuştur heralde. Üstüne o kadar yük bindirdim ama maşallah şimdiye kadar kırılma vs. olmadı. Gıcırdama konusuna gelirsem ben gıcırdama sesi almıyorum. Orta konsola yerleştirdiğim yerle kolçak arasına bez koydum o kadar.

Eşimin aracına (Peugeot 208) vidasızlardan almıştım, arkadaki bardaklığa oturuyordu. Gıcırtı gerçekten sinir bozucu düzeylerde, kendi de baktım her seferinde kolçağı kaldırıyor, attık sonunda :) Aracı daha uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız orjinalini taktırın kafanız rahat, yoksa 2-3 tane yastık koyun gene kafanız rahat :D

Eşimin aracına (Peugeot 208) vidasızlardan almıştım, arkadaki bardaklığa oturuyordu. Gıcırtı gerçekten sinir bozucu düzeylerde, kendi de baktım her seferinde kolçağı kaldırıyor, attık sonunda :) Aracı daha uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız orjinalini taktırın kafanız rahat, yoksa 2-3 tane yastık koyun gene kafanız rahat :D

Orjinaline çok istiyorlar pazarlıkta yapmıyorlar alırsam mutlu hissetmem

70liraya denemek için aksesuarcıdan aldım onu vidasız takmayı düşünüyorum, ya çift taraflı bantl yaparım ya da orta konsola zarar vermemesi için araçları kapladıkları banttan yapıştırıp silikonla yapıştırırım. Kolçağın kendisi gıcırdı yapmıyor uzun uzun üstüne yüklendim. Haftasonu takmayı düşünüyorum, videosunu paylaşırım.

Geri
Üst Alt