Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2016 1.4 ECO TSI FR 150

fetjoe

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhaba sayfada yeniyim şuan aklımda 2 renk var 2016 model olarak alora mavisi ve apollo mavisi iki renk arasında kaldım fakat apollo mavisi daha yakın duruyor bana. Öncelikle yazılım vs yaptıran arkadaşlar varsa yazılım atınca kaç bg oluyor ve yakıt tüketimini nasıl etkiliyor. Ayriyetten yazılımsız hali ile yakıt tüketimi nasıldır. Start stop konusunu halen anlamış değilim sadece yoldayken mi dur kalk yapıyor anahtarsız çalıştırma yok mu ? Son olarak 85 bin verip 2016 en fazla 10 bin kmde leon mu almalıyım yoksa 1 ay bekleyip 0 mı almalıyım ?

Öncelikle herkese merhaba sayfada yeniyim şuan aklımda 2 renk var 2016 model olarak alora mavisi ve apollo mavisi iki renk arasında kaldım fakat apollo mavisi daha yakın duruyor bana. Öncelikle yazılım vs yaptıran arkadaşlar varsa yazılım atınca kaç bg oluyor ve yakıt tüketimini nasıl etkiliyor. Ayriyetten yazılımsız hali ile yakıt tüketimi nasıldır. Start stop konusunu halen anlamış değilim sadece yoldayken mi dur kalk yapıyor anahtarsız çalıştırma yok mu ? Son olarak 85 bin verip 2016 en fazla 10 bin kmde leon mu almalıyım yoksa 1 ay bekleyip 0 mı almalıyım ?

Satır satır yazı yazmışsın kardeşim mantıklı olan sorunu cevaplayayım sana

1 ay bekle sıfırına bin

aloro mavisi bence daha hoş...yeşil olsun sıfır alın... :) sıfır alırsanız yazılımı unutun garantıyı bozar...
ışıklarda dur kalk yapar yakıt ekonomısı için..(rolantıde start stop devreye girer) yazılım performans yapıldıgı zaman yakıt tuketımın artmaz...

Sıfır araç alıp binmeniz daha iyi olacaktır. 1 ay beklenecek bir zaman. 150 bg araç 170 bg falan olabiliyor. Garanti konusu da aslında göreceli bir durum. Çoğu yer aracın yazılımına bakmıyor. Zaten çoğu serviste de yazılımı anlayabilecek donanıma sahip değilmiş. Servislik bir durumda stok yazılımı yükletirseniz sıkıntı olacağını sanmıyorum. Yazılım yakıt tüketimini çok etkilemiyor bence. sakin kullanımda tork yükseldiği için daha yüksek viteslere erken geçecektir. Bu da belki az bir tasarruf sağlayabilir. Ancak yazılımdan sonra ister istemez sıkıştıracaksınız aracı. O nedenle ilk aylarda tüketiminiz bile artabilir :) Alor maviyi tercih ederdim bende. Nadir renklerden :)

çok teşekkür ederim

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt