Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2012 model 1.4 reference lpgli su eksiltme

cannbykll

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracım su seviyesi max seviyedeyken 1 hafta içinde 2 3 parmak altına iniyor tamirciye götürdüm adam lpg hortumları kalorifer hortumlarının ve şanzıman tapasının değişmesi gerektiğini söyleyip yüksek bi fiyat çıkardı 2,750 3 bin civarı böyle bi sorunla karşılaşıp sorunların nerden olabilceğini bilen var mı?

Arkadaşlar aracım su seviyesi max seviyedeyken 1 hafta içinde 2 3 parmak altına iniyor tamirciye götürdüm adam lpg hortumları kalorifer hortumlarının ve şanzıman tapasının değişmesi gerektiğini söyleyip yüksek bi fiyat çıkardı 2,750 3 bin civarı böyle bi sorunla karşılaşıp sorunların nerden olabilceğini bilen var mı?

Muhtemel bir yerde kaçak var ama tam olarak nerede olduğunu bulup baktırmak gerekli usta tapalardan olduğuna emin mi
Çatlamış hortum olabilir araç ısınınca ufak ufak damlatarak eksiltme yapar
Kaputu açınca su lekesi görünüyor mu radyatör hortum bağlantıların da yada su hortumlarının geçtiği yerlerde

Hepsinin birden değişmesinin gerekeceğinden şüpheliyim. Muhtemelen kaynağını bulamayıp ne varsa değiştirelim zararı olmaz demiştir. Yıpranmış bir contadan bile olabilir su eksiltmesi. Aracı çalıştırıp biraz kullanıp motor 90 dereceye ulaşınca rolantide bekletip incelemek lazım nereden kaçırdığını. Ya da sıvı boşaltılıp basınç testi yapılabilir kaçak var mı bakmak için. Hortum, pompa, radyatör, bir yerdeki bir conta, termostat vs her yerden su eksiltebilir araç.

2 yere götürdüm bi usta lpg hortumlarını değiştirmem gerektiğini söyledim şuan öyle yaptım hala test ediyorum ama lpg hortumlarını değiştirmeden önce lifte kaldırdığında damlalar vardı yukardan şanzımana gelmiş olabilir diyede düşünüyorum fakat bakan usta direk şanzıman tapası olduğunu söyledi ve hortumların değişmesi gerektiğini o yüüzden güvenemedim

Geri
Üst Alt