Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2007 Leon 1.6 Referance Lpg Sorunu

2 katından fazla fark var. senin bosch'ları taktıktan sonraki duruma göre bende hareket ederim o zaman.

çok Teşekkürler bilgilendirme için

Merhaba Arkadaşlar

yaklaşık 5 ay önce aldım aracımı ve aldığımda Lpg takılı değildi.
aldıktan 2 gün sonra Atiker marka Lpg taktırdım. sıkıntı burada başlıyor. Lpg taktırdıktan sonra sürekli motor arıza lambası yakıyor ve her defasında Zengin yakıt karışımı yada Fakir yakıt karışımı uyarısı alıyorum. Takdırdığım yere defalarca gittim ama çene cok cözüm yok. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim?

Birde aracı aldıktan sonra farkettim bu modellerde Yol bilgisayarı yokmu?

Teşekkürler
Hocam öncelikle anlıyorum ki obd sistemi olan Atiker Gold veya Grand kit taktirmamissiniz, bunu yapmadiginiz için arıza lambası çoğu zaman yanacak ve moralinizi bozacaktır. Her zaman tavsiyemdir obd soketi bulunan bir araca mutlaka obd sistemli bir kit takılması, 500-600 fazla vereceksiniz ama her zaman kafanız rahat bineceksiniz, obd sistemlerde iki kablo aracın obd soketinin arkasındaki kablolara bağlanarak oksijen sensöründen gelen verilere göre aracın tüpte iken benzin gibi tüp hava karışımını ayarlayıp eğer zengin veya fakir karışımdan arıza lambası yakar ise göstergeye düşmeden bu hatayı hafizadan silmesidir. Eğer obd li değilse yeni taktirdiginiz kit, değiştirebiliyor iseniz obd sistemle değiştirin kiti.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hocam öncelikle anlıyorum ki obd sistemi olan Atiker Gold veya Grand kit taktirmamissiniz, bunu yapmadiginiz için arıza lambası çoğu zaman yanacak ve moralinizi bozacaktır. Her zaman tavsiyemdir obd soketi bulunan bir araca mutlaka obd sistemli bir kit takılması, 500-600 fazla vereceksiniz ama her zaman kafanız rahat bineceksiniz, obd sistemlerde iki kablo aracın obd soketinin arkasındaki kablolara bağlanarak oksijen sensöründen gelen verilere göre aracın tüpte iken benzin gibi tüp hava karışımını ayarlayıp eğer zengin veya fakir karışımdan arıza lambası yakar ise göstergeye düşmeden bu hatayı hafizadan silmesidir. Eğer obd li değilse yeni taktirdiginiz kit, değiştirebiliyor iseniz obd sistemle değiştirin kiti.

Bende daha önce Cruze 1.6 vardı, tüp ile uyumsuz bir araçtır, buna rağmen obd li Atiker Grand tüp taktirmistim ve hiçbir zaman tekleme öksürme yaşamadım, ayrıca hataları sil ozelligini kapatınca motor arıza ışığı yakıyordu kaç defa ayar yapıldı yine yakıyordu en son hataları sil özelliğini açtık bir daha tüp ile ilgili arıza ışığı yanmadı

LPG nin genel sıkıntısı bu bunu çözümü yok oksijen sensörünüz karışımı fakir olarak görüp arıza isigi yakıyor alışmanız lazım o ışığa

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fakir karısım yada zengin karısım arıza ışığı yanıyorsa ayarda sıkıntı vardır. Genelde ikisinden birini yakması lazım. Motor ya zengine kayar yada fakire. İkisi ayrı ayrı yanıyorsa ayar ciddi bozuktur. Obd ile bağlandığınızda android cihazınız varsa torque pro app siyle srft ve ltft değerlerini kontrol edin. O zaman canlı olarak hangi devirde zengine fakire kayıyor görebilirsiniz. Afr ile lpg ayarı yapan yerler var. Onları bulup onlara gidip ayar yaptırın. Onlar işinizi çözer. Millet alışmış o arıza lambası lpgden yanar demeye. Tamam bu şekilde de kullanılır ama aşırı fakirde kalan motor daha çok ısınır. Buda motorda aşınma ve yağ eksiltme demek

İstanbul ümraniye candan otogaz yılmaz candan yada ahmet nalbantoglu ile iletişime gec aracının arızasını düzeltirler sendeki sorun lpg ile

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt