Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2006 yılından gelen ceza

faruk ogs plakana tanımlı ise her iki köprüde bulunan boğaz köprüleri geçiş müdürlüğüne yazılı dilekçe ile başvurarak cezayı iptal ettirbilirsin. eğer itirazını kabul etmezlerse bu durumda cezanın iptali için Sulh ceza Mahkemesine 7 gün içinde itiraz etmen gerekiyor. ama onun sonucuda en az 9 ay sonra belli oluyor.
birde sana güncel bi link;
http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/507591-trafik-cezalarini-odemeyin

geçmiş olsun.

Daha önce benim başımada gelmişti..Trafik şubeye gittim nöbet tutan polise anlattım durumu dedim yıllar sonra ceza geliyor falan filan..ödemesem nolur dedim..Polis gülerek ödemediğini zaten 10 sene sonra anlarlar bişey olmaz dedi.:D

Ben rahat olamadım gittim yatırdım parayı abi,bide dekontunu köprüde trafik amirliğine faks çekmen gerekiyo..Sürekli meşgul çaldığı için faks çekmemiştim..nolur nolmaz diye dekontu saklıyorum ama...

---------- Post added at 01:38 ---------- Previous post was at 01:35 ----------

Bide bu ara haberlerde filan duyuyorum adamın Traktörüne köprüden kaçak geçiş cezası gelmiş..Köylü adam,Traktörün alındığından beri köyden dışarı çıkmadığını söylüyor..Ne yazık ki ülkemizde böyle saçmalıklar diz boyu...Bir de sahte plaka mevzusuda olabilir tabi...

En temizi emniyete danışmak ezbere iş yapmamak Faruk abi...

neyi zamanında yapmışki devlet

Geç gelen cezalarla ilgili bir durum vardı yazıldığı tarihten itibaren 1 hafta içinde postaya verilmezse iptal edilecekti itiraz et abi para kolay kazanılmıyor...

şimdi haberlerde söylendi 7 gün içinde tebliğ edilmezse geçersizmiş ama trafik cezaları için

ewt şimdi söyledi haberlerde plakaya yazılanlar 7 gün içinde tebliğ edilmezse iptal..hadi geçmiş olsun abi.

bende izledim haberlerde, şimdi hiç bişey yapmadan ödemeden geçecek miyiz yoksa itiraz edecekmiyiz onu anlayamadım.

temiz kağıdı verilirken sadecee sistemde kayıtlı cezalar gözüküyor ki şu anda ancak 3 4 sene öncesinin cezaları görülebiliyormuş sistemden daha yeni cezalar elinde ceza makbuzun varsa vergi dairesine gösterilerek ödeme yapılabiliyor.. he temiz kağıdını aldın ve aracı sattın 3 sene sonra ceza geldi o cezanın tahsili araç sahibi o anda kimse o şahıstan yapılıyor ödemediği takdirde borç vergi dairesinde vergi borcu olarak gözüküyor.. arkadaşlar devlet hiçbir alacağını hiçbir şahısta bırakmaz (özellikle bizim gibi orta halli şahıslarda..) mutlaka günü geldiğinde bir şekilde karşına çıkartır ve fazla fazla alır benim tavsiyem itirazla şunla bunla uğraşmadan geln ceza makbuzuyla vergi dairesine gitmeniz ve cezanızı sisteme işli olmasa dahi işletip ödemeniz yönünde olur...

Geri
Üst Alt