Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2001 Model Seat Toledo Motor Kapağında Köpürme

velikrpe

Kayıtlı Üye
Herkese iyi günler. Arkadaşlar benim 2001 model LPG'li Seat Toledom var. Bugün aracımın mptor yağ kapağını açtığımda sarımsı bir renkte köpürme olmuş. Aracımda herhangi bir su eksiltme yok sadece 1000 km de yarım litre kadar yağ eksiltmesi oluyor onuda ilave ediyorum. Yağ olarak Castrol Magnetecek 10-40 kullanıyorum. Bu köpürmenin sebebi ne olabilir?

Hocam merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Yağ yakma sorunu olarak gözükmüyor ama emin olmak için aracın egzoz gaz rengini kontrol edebilirsin. Bununla ilgili videolar youtube üzerinde mevcut. Benim aklıma soğutma suyu ile yağ buharının karışımı olabilir, buna da contaların özelliğini yitirmesi sebep olur. En temizi bildiğiniz mekanik ustaya göstermeniz.

Hocam merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Yağ yakma sorunu olarak gözükmüyor ama emin olmak için aracın egzoz gaz rengini kontrol edebilirsin. Bununla ilgili videolar youtube üzerinde mevcut. Benim aklıma soğutma suyu ile yağ buharının karışımı olabilir, buna da contaların özelliğini yitirmesi sebep olur. En temizi bildiğiniz mekanik ustaya göstermeniz.
Ustaya götürdüm bugün sizin dediğiniz gibi contalar bitmeye başlamış ve üst kapak açılması gerekir dedi

Geri
Üst Alt