Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2001 IBIZA Stella 1.6 8V BİLGİ

onuronat

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar...

Ehliyetimle beraber ilk arabamı da aldım. Bu aracı kullanan ve kullanmış olan arkadaşlardan genel bilgiler almak istiyorum. Mesela ilk aklıma gelenler;

- Benzinde şehiriçi kilometrede ne kadar yakar?
- LPG takarsam km'de ne kadar yakar?
- Kronik arızaları nelerdir?
- Artıları , eksileri nelerdir?
- Kasetli teybi değiştirme imkanı var mıdır? Maliyeti nedir?

gibi....

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim...

(2001 model Seat Ibiza / Stella, 1.6 8V motor, 100.000 km'de, benzinli)

Adasim aramiza hosgeldin araban hayirli ugurlu olsun.Arabanin uzerinden inmem surekli binerim dersen lpg taktir derim ekonomik bir motor
degildir sendeki.Ama ole tek tuk oraya buraya gitmek icinse gerek yok koy benzinini yoluna devam et derim.Tipik bir Vw arabasindir ibiza.Polo gibidir.Uzerindeki 1.6 8vlik motor uzun omurlu lpgye en uygun motorlardan birtanesidir.Ole saglam bir motordurki kum koy icine gene yakar namussuz.Piyasadan cd calarli ve usb secenekli teyp bulabilirsiniz araciniza uyanlardan.Kronik olarakta ole senin basini agritcak buyuk bir problem duymadim sitede.Guzel arac guzel secim. sitemize ailemize hosgeldin tekrardan.

Adasim aramiza hosgeldin araban hayirli ugurlu olsun.Arabanin uzerinden inmem surekli binerim dersen lpg taktir derim ekonomik bir motor
degildir sendeki.Ama ole tek tuk oraya buraya gitmek icinse gerek yok koy benzinini yoluna devam et derim.Tipik bir Vw arabasindir ibiza.Polo gibidir.Uzerindeki 1.6 8vlik motor uzun omurlu lpgye en uygun motorlardan birtanesidir.Ole saglam bir motordurki kum koy icine gene yakar namussuz.Piyasadan cd calarli ve usb secenekli teyp bulabilirsiniz araciniza uyanlardan.Kronik olarakta ole senin basini agritcak buyuk bir problem duymadim sitede.Guzel arac guzel secim. sitemize ailemize hosgeldin tekrardan.

Onurum söylenecek bir şey koymamışsın...parmaklarına sağlık:)

Hoşbuldum adaş, sağolasın :)

Merhaba,

bende 3 gün önce 2001 İbiza Signo 1.6 otomatik vites versiyonunu aldım :) benimde merak ettiklerim aşağı yukarı aynı bu araç ortalama ne kadar yakar lpg taktırmak konusunda kararsızımda

Önce bir ayrım koyalım araya konular karışmadan, Onur; senin araç 8v doğrudur ama 75'lik motor. Yani polo 6N' de kullanılan, cordy stella larda da kullanılan motordur. Senin motor hakkında pek bilgim yok, tek bildiğim onun da sağlam bir motor olduğu...

Mesut abi, senin araç ise 100'lük, yani motor kapağında (tabi duruyorsa) SR yazar. AEH dır motor kodu da... Seninkinde kronik olan boğaz kelebeğidir HİTLER motorların ortak sorunu yani... LPG yokken 50 krş ş.içi, LPG var iken de 31 krş ş.içi (2.5 TL/l LPG) yakıyor, ki bu rakam gazı hiç diplemeden yaptığım rakam. Basarım arkadaş, yürüyor bu gavur dersen haklısın, o zaman 35 krş'a hazırlıklı ol... Uzun yolda benzin ölçmedim, ama lpg 23-24 krş'ları görüyor...

EDIT: Bu arada, ben benzin ölçümünü 2011 aralık'ta yaptım... o zamanın fiyatlarını gözönüne alınız ;)

Yani şehiriçi lpg olarak 11-12 lt yakıyor abi 31 krş yakarken... Sende şu an ortalama kaç benzinde???

Gelelim Onur'un da değindiği teyp mevzusuna... Kimileri kesip biçiyor bi teyp takıyor ama ben orjinalliği bozacağıma teyp ve işçilik maliyeti ile aynı paraya gelen XCARLINK adında cihaz taktım, USB ve AUX girişine sahip oluyorsun. İnan bana kolonların iyi ise teyp orijinal dandik teypler gibi ses vermiyor, bu araca gayet yeterli ses var. CD Changer çıkışı üzerinden çalışıyor o cihaz bu arada...
Kendiniz bağlayabilirsiniz. Ben 2. elini aldım 125'e, sıfırı 100 euro diye biliyorum, VW servislerinde var diyorlar... websitesinden bakarsınız.
xcarlink GAMMA olanı uyuyor bizim araçlara...

Bu arada, o teybin sadece ön kısmı yani ekranın ve düğmelerin olduğu kısım 2066 tl :)

ALM motorlu stella larda ki sanırsam başka motorlusu yok, abs var mıdır? daha doğrusu abs mevcut olan modeli var mıdır? Bu konuda net bilgisi olan var mı?

Yerli forumlarda abs signoda var sadece denmiş ancak ispanyol sayfalarında abs li stella lara rastladım

Geri
Üst Alt