Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2000 ibiza 1,6 signo otomatik çok yakıyor

ne yazik ki otomatik ile manuel arasinda daglar kadar fark var.. otomatikler 4 ileri, bu yuzden daha cok devir ceviriyor, ayrica otomatik sanziman ekstra bir agirlik.. size kiyaslama;
1.6 8v ibiza otomatik 12.5 lt lpg yakiyor sakin kullanim s.ici,
1.8 20v Leon manuel ise 10.5 lt lpg yakiyor s.ici..

Manuel arabada isiga yaklasirken araci ya bosa birakiriz ya da cok az gaza dokunuruz, bazen hic dokunmayiz. Ama otomatik aracta oyle bi sans yok, ya gaza basacaklar sabit ya da ayaklarini gazdan cekecekler ki otomatikler cok cabuk yavasliyor..

40-45 krs cok orasi dogru ama 35-40 krs arasi hava durumu, lastik, yuruyen, yakit kalitesi vb durumlar icin normal..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

haklısın bende onu kasdettim otomatik olması dezavantaj her lüksün bir külfeti var klima bile etkiliyor illaki, 10 lt gaz yakması 1.6 102 hp leon için gerçekden avataj, kışın biraz benzinde yaksak. gözüm hep dizel 2.0 otomatik bir araç da fakat onunda lpg den fazla yaktığını biliyorum artı fiyat farkı cabası ve dizelin masrafı daha fazla görünüyor ki ne benzin nede dizel fiyat düşmez. lpg den mutlu olmak zorundayım sıkıntımda yok ihtiyaçlarımı karşılıyor

yakit fiyatlari yuksek, araclarimizin bir sucu yok..

eger esinize almak icin otomatik az yakan compact bi arac alacaksaniz esimin araci olan corsa c cdti easytronic oneririm. sıkı takiple 18-19 bin tl ye alinabilir 04-05 model ;)

araç normale döndü benzinde 12 litre yakan araç nerdeyse 1 e 1 yakar duruma geldi sonunda
50 tl ile aşağı yukar 18-19 litre arası gaz alıyor ve 150-160 km arası gitmeye başladı sonunda şehir içinde normali yakaladım
uzun yolda ise 100 liralık gazla (lpg litre 2,71) 420 km gitti ankaraya bir depoyla gittim ortalama hız 120-130

birde kafama takılan bi soru var
normalde anahtardaki kumandadan kapıları açınca benim araçta park lambaları yanıp sönüyor normalde bu araçlarda böylemi yoksa sinyallermi yanması lazım benden önceki sahibi anahtarı kaybedince seat servisinde immobilizer kilit anahtar filan değiştirmiş acaba ozaman onlarmı yanlış bir bağlama yaptılar

araç normale döndü benzinde 12 litre yakan araç nerdeyse 1 e 1 yakar duruma geldi sonunda
50 tl ile aşağı yukar 18-19 litre arası gaz alıyor ve 150-160 km arası gitmeye başladı sonunda şehir içinde normali yakaladım
uzun yolda ise 100 liralık gazla (lpg litre 2,71) 420 km gitti ankaraya bir depoyla gittim ortalama hız 120-130

birde kafama takılan bi soru var
normalde anahtardaki kumandadan kapıları açınca benim araçta park lambaları yanıp sönüyor normalde bu araçlarda böylemi yoksa sinyallermi yanması lazım benden önceki sahibi anahtarı kaybedince seat servisinde immobilizer kilit anahtar filan değiştirmiş acaba ozaman onlarmı yanlış bir bağlama yaptılar

nasil oldu cozum?

normalde sinyallerin yanmasi lazim

nasil oldu cozum?

normalde sinyallerin yanmasi lazim

benzin enjeksiyonları temizlendi
lpg enjektörü değiştirdik
lpg beyni değiştirdik
lpg map değiştirdik
aracı yolda giderken bilgisayarı bağlıyarak ayar yaptık
sonunda düzeldi :D
yardımlarınız için teşekkürler

benim araçta parklar yanıyor sanırım orda bi yanlışlık yapılmış onu düzelttireyim en iyisi

:) Yolda pc bağlı ayar yaptırmayı ben Prins LPG'mde öğrendim. Lambda sensörüne yani oksijen durumuna göre ayar yapmak gerekiyor, normalde Atiker bayisi pc'ye bağlıyor, programda bi adaptasyon düğmesine basıp 20 TL istiyor, kazın ayağı öyle olmuyor işte :)

:) Yolda pc bağlı ayar yaptırmayı ben Prins LPG'mde öğrendim. Lambda sensörüne yani oksijen durumuna göre ayar yapmak gerekiyor, normalde Atiker bayisi pc'ye bağlıyor, programda bi adaptasyon düğmesine basıp 20 TL istiyor, kazın ayağı öyle olmuyor işte :)

benim lpg cim
2 tip lpg kiti takıyor prins ve atiker takıyor sağolsunlar okadarda uğraştılar kendileri takmadığı halde kiti

Yalnız rakamlar cidden iyi yahu... Bizimkinin sorunu ne dicem ama annem ne müsaade ediyo ilgilenmeme ne de satmaya yanaşıyo :)

Geri
Üst Alt