Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2 tane fıkra ama gerçek...

yan53

Kayıtlı Üye
Katılım
16 Nis 2010
Mesajlar
383
arg-fallbackName="yan53"/>
Tanrı dünyayı yarattıktan sonra gelecekteki ulusların temsilcilerini çağırmış ve her birine ikişer erdem vermiş. isviçrelilere; Düzenlilik ve Yasalara saygı. ingilizlere; Soğukkanlılık ve asalet. Japonlara; Çalışkanlık ve Sabır. italyanlara; Neşe ve Romantizm. Fransızlara; Şarap ve güzel yemekler. Türklere; Zeka ve Dürüstlük ve Tayyip sevgisi. Meleklerden biri bu dağıtımdan sonra Tanrıya sormuş? "Bütün uluslara ikişer erdem verdiniz ama Türklere üç tane, neden?". "Evet ama" demiş Tanrı, "sadece ikisini kullanabilecekler. yani; Bir Türk zeki ve Tayyipci olduğu zaman dürüst olmayacaktır. Bir Türk dürüst ve Tayyipci olduğu zaman zeki olmayacaktır. Bir Türk hem zeki hem de dürüst olduğu zaman Tayyipci olmayacaktır."

Temel tıp fakültesini bitirip, beyin cerrahisi ihtisasına başlamış. İlk yurtdışı kongresinde, heyecanla farklı ülkelerden bir araya gelen doktorların arasına karışmış. Bir köşede, kalabalık bir grubun aralarında tartışmakta olduğunu görüp konuşmalarına kulak kabartmış. Aksanından İngiliz olduğu anlaşılan doktor şöyle diyormuş: Beyin cerrahisi bizde öyle ilerledi ki, beyin nakline başladık. Biz bir adamın beynini alırız, başkasına naklederiz ve onu altı haftada iş arayacak hale getiririz. Bunu duyan bir Alman cerrah, küstahça atılmış: Bu hiçbir şey değil; biz bir adamın beynini çıkarıp, başkasına naklederiz ve onu dört haftada orduya katılıp, savaşacak hale getiririz. O ana kadar sessiz, sakin tartışmayı dinleyen Temel, yüksek sesle söylenmiş: Beyin nakli mi, ne kadar gereksiz! Bir anda bütün gözler kendisine dönerken eklemiş: Biz Kasımpaşa'dan bir beyinsizi aldık ve Başbakan yaptık. Şimdi ülkenin yarısı iş arıyor, yarısı da savaşa hazırlanıyor

---------- Post added at 01:52 ---------- Previous post was at 01:50 ----------

konuyu yanlıs yere açmısım sanırım mizah başlıgına tasınmasını rica ederimm..kusura bakayın.
 
arg-fallbackName="LiaTeD"/>
bunlar biraz kara mizah... nereye taşınırsa taşınsın gözardı edilemeyecek kadar gerçekler :(
 
arg-fallbackName="Killah"/>
ahahahha çok güldüm :D
 
arg-fallbackName="RED SHARK"/>
paylaşım için teşekkürler
 
arg-fallbackName="kaya5789"/>
ee şimdi ben hem TÜRKüm hem tayyipçiyim hem zekiyim hem de dürüstüm nasıl olcak?


edit: bu arada tayyipçi filan değilim fakat inatla insanlarn düşüncelerine saygı gösterilmeyince hasta oluyorum. o fıkra da silinmeli bence.
 
arg-fallbackName="igci_01"/>
bunlar mizahtan öte güzel olmuşlar:):)
 
arg-fallbackName="yan53"/>
tabıkı herkesın ne goruste oldugunu bılemem artı herkes farklı goruslerde olması dogal bıse amac burda mızah...
 
arg-fallbackName="YCO"/>
arg-fallbackName="muhammedcankaya"/>
çok yerinde
ikinci fıkranın daha abes versiyonun biliyordum :)
 
Geri
Üst Alt